czwartek, 20 czerwca 2024

Nowoczesna biblioteka w willi Ludwika Meyera

Udostępnij

Mediateka_wizualizacja
Mediateka (1)
Mediateka (3)
Mediateka_wizualizacja (2)
Mediateka (2)

Miasto kończy projektowanie i rozpoczyna budowę Mediateki, czyli nowoczesnej biblioteki. Zabytkowy budynek przy ulicy Moniuszki 5 w Łodzi zostanie odnowiony. Budowa interaktywnej biblioteki to część większego projektu. Remontu doczeka się także sąsiadujący budynek pod numerem 3. Łączny koszt to 36 mln złotych.

Willa Ludwika Meyera zmieni się w nowoczesną bibliotekę, w której oprócz tradycyjnych książek znajdą się również multimedialne zbiory, nagrania i interaktywne wystawy. Prowadzone będą tam także warsztaty oraz zabawy edukacyjne dla dzieci. JOANNA SKRZYDLEWSKA, dyrektor biura ds. rewitalizacji

Prace budowlane obejmą: willę, oficynę, dziedziniec i ogród. Na parterze znajdą się sale wielofunkcyjne. Jedna dwukondygnacyjna z antresolą i połączeniem z ogrodem, druga – ze zbiorami. Na drugim piętrze przewidziano pracownie dla warsztatów, szkoleń, kursów oraz pomieszczenia administracyjne.

Na zadaszonym dziedzińcu znajdzie się miejsce dla kawiarni i dodatkowej sali, w której będzie można organizować wystawy. Miasto zapowiada, że Mediateka to nie jedyna zmiana, która w tej okolicy nastąpi.

Zmieni się także otoczenie Mediateki. Przebudowana zostanie ul. Moniuszki, na której pojawi się dodatkowa zieleń i mała architektura. W tym roku ogłosimy przetarg na projekt. W trakcie realizacji jest również budowa przebicia łączącego ulice Tuwima i Moniuszki. KATARZYNA MIKOŁAJEC, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich

Wykonawcą inwestycji Mediateki jest firma Budomal (w konsorcjum z Mosaicon oraz BTIB-BAU Technik). Prace, według harmonogramu, mają potrwać do końca 2020 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. We bring luxury & aesthetic to every social media strategy. Surowce do produkcji suplementów diety.