czwartek, 23 maja 2024

Groźny pożar w Rudzie. W ogniu dom, garaż, auta i butle z gazem

Udostępnij

Do bardzo groźnego pożaru doszło w Wielkanoc, 21 kwietnia wieczorem. Ogień pochłaniał w zastraszającym tempie wyposażenie budynku mieszkalnego i garażu. W każdej chwili mogło dojść do wybuchu, bo strażacy mieli informacje o butlach gazowych i pojemnikach z benzyną, które miały znajdować się w pomieszczeniach garażu.

Pożar w Rudzie

Gdy na miejsce przyjechało 12 zastępów straży pożarnej, oba budynki stały w ogniu. Zaczęła się walka o uratowanie tego, co jest jeszcze do uratowania. Na szczęście z budynku mieszkalnego zdołali ewakuować się mieszkańcy. Nikomu z nich nic się nie stało.

Znacznie większym problemem było opanowanie ognia. Strażacy przypuszczali, że w budynku mogą być butle gazowe oraz kanistry z benzyną. W tej sytuacji konieczne było nie tylko pilne gaszenie ognia, ale i schładzanie wyposażenia, które jeszcze nie płonęło.

Kilkanaście zastępów w akcji

Pożar wybuchł chwilę przed godziną 20.30. Po dwóch godzinach kilkudziesięciu strażaków opanowało sytuację. Na szczęście nie potwierdziły się informacje o butlach gazowych i pojemnikach z benzyną.

Strażacy nie byli w stanie jednak uratować samochodów zaparkowanych w garażu. Spłonęły trzy auta.

Pożar w rudzie

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości