niedziela, 21 lipca 2024

Wybory w gminie Zgierz. Nie udało się wybrać nowego wójta

Udostępnij

Wybory w gminie Zgierz zostaną powtórzone. W pierwszej turze, która odbyła się w niedzielę (17 maja) nie udało się wybrać nowego wójta. Żaden z kandydatów nie uzyskał ponad 50-procentowego poparcia. Konieczne jest zatem przeprowadzenie drugiej tury głosowania, a więc mieszkańcy ponownie przyjdą do urn. Przyjdą, bo i za pierwszym razem wybory odbyły się w sposób tradycyjny. W drugiej turze zmierzą się Marcin Karpiński i Wioleta Głowacka.

Wybory w gminie Zgierz

Przypomnijmy, że zarządzenie przedterminowych wyborów ogłoszono po tym, jak w lutym tragicznie zmarła dotychczasowa wójt Barbara Kaczmarek.

W niedzielnych (17 maja) wyborach o fotel wójta gminy Zgierz ubiegało się pięcioro kandydatów. Wybory w gminie Zgierz pokazały, że największe poparcie mieszkańców ma wicestarosta zgierski Marcin Karpiński, na którego zagłosowało 27,51 procent wyborców w gminie. Drugi wynik uzyskała Wioleta Głowacka (22,72 proc. poparcia). Te dwie osoby zmierzą się w drugiej turze.

Pozostali kandydaci otrzymali: Wiesław Olender – 20,81 procent poparcia, Wojciech Kazimierczak – 18,22 proc. i Mirosława Maciak – 10, 73 proc. Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 31 maja.

Frekwencja w wyborach wójta gminy Zgierz wyniosła 30,19 proc. Co warto zauważyć, wybory odbyły się w sposób tradycyjny. Komisje pracowały z zachowaniem zaleceń sanitarnych. Głosujące osoby wchodziły do lokalu wyborczego w maseczkach na twarzy. Długopisy były używane jednorazowo.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P