wtorek, 21 maja 2024

Zmiany MPK Łódź. Więcej pasażerów i więcej kursów

Udostępnij

Od poniedziałku (18 maja) zmiany MPK Łódź. W związku z tym, że w autobusach i tramwajach miejskiego przewoźnika będzie mogło podróżować więcej osób, zwiększona zostanie częstotliwość kursów. Nadal jednak należy trzymać się obostrzeń. Przedstawiciele MPK proszą, by zachować dystans, zajmować co drugie miejsce siedzące.

Zmiany MPK Łódź

Dla przykładu, od poniedziałku standardowy tramwaj dwuwagonowy typu 805Na, który do tej pory zabierał po 10 osób w wagonie, będzie mógł przewieźć 30 osób w wagonie. Natomiast niskopodłogowych tramwaj typu Pesa Swing zamiast 20 osób zabierze od poniedziałku ponad 60 osób.

Zajmujących miejsce stojące prosi o wykorzystywanie przestrzeni dla osób niepełnosprawnych, wózków dziecięcych czy miejsca dla rowerów, jeśli nie ma osób, dla których te miejsca są przeznaczone.

MPK przypomina, że pojazdy każdego dnia są dezynfekowane, zwłaszcza miejsca styczne, jak poręcze, uchwyty, kasowniki czy biletomaty. Przypomina także, że nie trzeba naciskać przycisków do otwierania drzwi.

Zmiany w rozkładach jazdy

Spółka wprowadza również korekty w rozkładach jazdy autobusów. Od poniedziałku zmienią się rozkłady na liniach:

  • nr 52 (przesunięcie kursu ok. godz. 22.00 na i z pętli Komorniki dla zapewnienia dojazdów i powrotu z zakładu pracy),
  • nr 58 (wznowione zostanie kursowanie linii w wariancie 58B na osiedle Janów oraz tym samym zwiększona zostanie częstość do 15 min w godzinach szczytu),
  • nr 63 (kurs o godz. 5.04 będzie realizowany dwoma pojazdami),
  • nr 78 (zwiększenie częstości do 12 minut w godzinach szczytu w dni robocze oraz po szczycie kursowanie co 20 minut).

Z kolei od środy 20 maja zmienią się rozkłady jazdy na liniach: nr 54 (dodatkowe kursy w wariancie 54B na ul. Kasprowicza), H (przesunięcia godzin odjazdów i dodatkowe kursy, aby zapewnić dojazdy do zakładu pracy).

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości