piątek, 14 czerwca 2024

W weekend zmiany na drogach i w komunikacji miejskiej

Udostępnij

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi uprzedza o zmianach w organizacji ruchu w Łodzi, które zaczną obowiązywać w weekend. Remonty i zmiany na drogach planowane są na: Włókniarzy, Warszawskiej, Rokicińskiej, Sienkiewicza i Telefonicznej.

Zamknięte skrzyżowanie

W niedzielę (16 czerwca) rozpoczną się prace przy przebudowie skrzyżowania Nawrot-Sienkiewicza. Skrzyżowanie będzie zamknięte. Nie będzie możliwości przejazdu w żadnym kierunku. Ulica Nawrot od Piotrkowskiej do Sienkiewicza oraz od Sienkiewicza do Kilińskiego będą dwukierunkowe dla dojazdów docelowych.

Linia 12 zostanie skrócona do Radiostacji

W niedzielę  w godz. 9- 20 przeprowadzone zostaną prace torowe przy zajezdni na Telefonicznej. W tych godzinach zmienionymi trasami kursować będą linie 12, 15 i 17. Na Stoki pojedzie autobus zastępczy Z12.

  • Linia 15 CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna – LUMUMBY – Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Paderewskiego, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI
  • Linia 17 CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska – LUMUMBY – Konstytucyjna, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka – CHOCIANOWICE-IKEA
  • Linia Z12 RADISOTACJA – Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Tamka, Telefoniczna, Pieniny, Giewont – STOKI – Telefoniczna, Matejki, Narutowicza – RADIOSTACJA
Rokicińska/Gajcego na półmetku

W weekend zakończą się prace na połówce skrzyżowania Rokicińska/Gajcego. Od poniedziałku kierowcy będą mogli przejechać ul. Gajcego na wprost bez wahadła po dwóch pasach.

Od poniedziałku również rozpoczną się prace przy sygnalizacji. Zostanie ona wyłączona na tym skrzyżowaniu, a wlot ul. Rokicińskiej od centrum zostanie zamknięty. Nie wjedziemy w ul. Gajcego z Rokicińskiej jadąc od Malowniczej. Odcinek ul. Rokicińskiej od Malowniczej od Gajcego będzie dwukierunkowy dla dojazdów docelowych, ślepy przy Gajcego.

Warszawska. Zmiana linii 3 i 7

Zakończono prace przy montażu przejazdu międzytorowego na ul. Warszawskiej, który umożliwi kursowanie tramwajów po najdłuższym jak to jest możliwe odcinku trasy. Od poniedziałku tramwaje linii 3 wrócą na ul. Warszawską w skróconej relacji.

Linia 3 obsługiwana będzie dwukierunkowymi tramwajami na trasie plac Niepodległości – Marysin Skrzydlata. Pomiędzy Skrzydlatą, a Wycieczkową kursować będzie autobus zastępczy Z3. Natomiast na Widzew skierowane zostaną tramwaje linii 7A i 7B.

Remont na Włókniarzy

W poniedziałek (17 czerwca) rozpoczną się prace przy remoncie torowiska na al. Włókniarzy od Struga do Legionów. Wymienione zostanie torowisko, sieć trakcyjna i perony przystankowe przy Legionów.

Objazdem kursować będzie linia 8 i 16, a w zastępstwie za tramwaje, skierowane zostaną autobusy linii 52 i 93. Na czas prac zajęty będzie lewy pas al. Włókniarzy w kierunku dworca Łódź Kaliska od Legionów do Struga.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Przeciwwskazania do tlenoterapii hiperbarycznej. Technologie w produkcji suplementów.