niedziela, 25 lutego 2024

Tramwaj potrącił mężczyznę i odjechał. Prokuratura ustala dlaczego

Udostępnij

Prokuratura w Łodzi wyjaśnia okoliczności śmierci 63-letniego mężczyzny, którego zwłoki w piątek (14 czerwca) znalazł motorniczy tramwaju linii 12. Przed godziną 5 rano powiadomił policję, że w okolicach ulicy Pieniny częściowo na torze leżą uszkodzone zwłoki mężczyzny. Wypadek na Telefonicznej miał miejsce między godziną 4 a 5 rano.

Mężczyznę potrącił tramwaj poruszający się z prędkością około 30 km/h, kierowany przez 65-letniego motorniczego. Z zapisu monitoringu wynika, że następnie „12” pojechała na pętle. Po odpoczynku motorniczy zabrał pasażerkę i zawrócił w kierunku centrum. Kilkanaście minut później tą samą trasą poruszał się tramwaj linii 15. Jego motorniczy nie zauważył leżącego przy torach mężczyzny, po dojechaniu do krańcówki, odjechał w stronę centrum. Ciało odnalezione zostało dopiero przez trzeciego motorniczego. prok. KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

Odnalezione zwłoki to 63-letni mieszkaniec Łodzi. Na składzie, który prawdopodobnie potrącił mężczyznę, odnaleziono elementy odzieży i tkanek. Prokuratura i policja ustalają, czy 65-letni motorniczy mógł uniknąć potrącenia, dlaczego odjechał i czy możliwe jest, że nikt nie zauważył leżącego na torach ciała.

Ciało mężczyzny poddane zostanie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, która wyjaśni m.in. czy był pod wpływem alkoholu lub innych środków. O odpowiedzialności karnej motorniczego zdecyduje opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości