Pijany jeździł czołgiem po Pajęcznie. Zobaczył wóz i chciał się przejechać...

Pijany jeździł czołgiem po Pajęcznie. Zobaczył wóz i chciał się przejechać...

Policjanci z Pajęczna zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który jeździł czołgiem T-55 po Pajęcznie. „Pancerny” był pod wpływem alkoholu. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie, a czołg odholowano na strzeżony parking. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy – do 8 lat więzienia.

Czołgiem po Pajęcznie

Mieszkańcy Pajęczna (woj. łódzkie) zaalarmowali policjantów w czwartek (13 czerwca) wieczorem, że po ulicach miasta jeździ… czołg. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zatrzymali 49-letniego kierowcę, który kierował 36-tonowym czołgiem. Mężczyzna miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, czołg początkowo był transportowany na lawecie, ale ta uległa awarii. Pojazd wojskowy zdjęto z niej na czas naprawy. Kiedy ponownie miał zostać załadowany, pewien pijany 49-latek zabrał na pokład pasażera i postanowił przejechać się czołgiem po Pajęcznie.

Czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego, a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami. 49-latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

W usunięciu czołgu zaparkowanego na ulicy policjantom pomógł były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami. 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *