czwartek, 20 czerwca 2024

Rozpoczyna się remont torowiska na Włókniarzy. Tramwaje zmienią trasy

Udostępnij

To inwestycja, na którą od dawna czekali podróżujący tramwajem po al. Włókniarzy. Jazda w niektórych miejscach bardziej przypomina rollercoaster niż bezpieczną podróż do pracy, szkoły czy na zakupy. Wyremontowany zostanie najbardziej zniszczony odcinek torów, czyli od Struga do Legionów. Remont na Włókniarzy rozpocznie się 17 czerwca.

Inwestycja obejmie nie tylko wymianę torów, ale i słupów trakcyjnych.  Wyremontowane zostaną także dwa przystanki przy Legionów. Perony zostaną podniesione, wyposażone w elementy dla niepełnosprawnych oraz wydłużone, aby mogły zatrzymywać się dwa tramwaje.

Będzie to niemal kilometrowy odcinek nowego torowiska, po którym mają kursować niskopodłogowe tramwaje na Teofilów.

Remont na Włókniarzy: Utrudnienia w kursowaniu tramwajów

Od 17 czerwca zmienionymi trasami pojadą linie 8 i 16, a autobusy linii 52 i 93 zastąpią tramwaje na wyłączonym odcinku.

  • Linia 8 CM. ZARZEW – Lodowa, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zielona, Legionów, Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – KOCHANÓWKA
  • Linia 16 PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – TEOFILÓW Linia kursuje do 28 czerwca, w okresie wakacji nie będzie kursować.
  • Linie 52 i 93 jadące na dworzec Łódź Kaliska od przystanku Włókniarzy – Mickiewicza pod estakadą, pojadą prosto al. Włókniarzy do Legionów, gdzie zawrócą i z powrotem al. Włókniarzy dojadą do Karolewskiej i wjadą na dworzec Łódź Kaliska. W powrotną stronę trasa nie ulega zmianie. Z dworca wyjadą w kierunku al. Jana Pawła II.


Wlokniarzy remont torowiska

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
What do aliquam sed fringilla. We bring luxury & aesthetic to every social media strategy. Rzeczywiste koszty produkcji suplementów.