czwartek, 29 lutego 2024

Zmiany w organizacja ruchu na Próchnika i Rewolucji

Udostępnij

Od niedzieli (9 czerwca) na łódzkich kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy od Zachodniej do Sterlinga. A na Północną wrócą tramwaje. Zmiany są efektem zakończonego remontu ulicy Jaracza oraz przygotowań do remontu na Próchnika i Rewolucji 1905 r.

Wracamy do starego

Na ulicy Próchnika i Rewolucji 1905 r. od Zachodniej do Sterlinga ponownie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy dwoma pasami ruchu w stronę ul. Sterlinga. Samochody będzie można parkować na jezdni, a nie jak to było do tej pory częściowo na chodniku. Ruch w przeciwnym kierunku odbywa się otwartą ul. Jaracza. Zmiany nie wpłyną na kursowanie komunikacji miejskiej.

Wraz ze zmianami rozpoczną się pierwsze prace na tych ulicach. Od poniedziałku na ul. Próchnika od Zachodniej do Piotrkowskiej wykonawca przebudowy wodociągu układać będzie zastępcze zasilanie na chodnikach po obu stronach drogi. ZDiT zapewnia, że nie spowoduje to utrudnień w ruchu. Dopiero w drugiej połowie czerwca konieczne będzie zawężenie pasa ruchu.

Tramwaje na Północnej

Do niedzieli ma potrwać naprawa torowiska na skrzyżowaniu Ogrodowej i Północnej z Nowomiejską. Od poniedziałku na swoje trasy wrócą tramwaje linii 4 i 6 oraz autobusy linii: 59, 73, 78, 87A, 87B i N6. Również z początkiem tygodnia otwarta dla ruchu zostanie zamknięta część skrzyżowania.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości