niedziela, 21 lipca 2024

Teatr Powszechny przygotowuje premierowe spektakle… online

Udostępnij

Teatr Powszechny w Łodzi – podobnie jak inne teatry – pozostaje zamknięty z powodu epidemii koronawirusa. To jednak nie oznacza, że łodzianie nie będą mogli skorzystać z wydarzeń kulturalnych. Rozpoczęły się prace nad współczesną komedią i spektaklem dla młodzieży, które zamiast na scenie prezentowane będą w internecie.

Teatr Powszechny w Łodzi w internecie

Powszechny wyprodukuje dwa spektakle, które po raz pierwszy będzie można zobaczyć nie na scenie, ale na ekranie telewizora lub komputera.

Całe spektakle zostaną profesjonalnie zarejestrowane, aby premiera mogła odbyć się online bez uszczerbku dla wartości artystycznej. Bilety będzie można kupować przez internet, na wirtualnej widowni na każde przedstawienie będziemy mieć dostępnych około 450 miejsc w przypadku Dużej Sceny i około 200 na Małą Scenę.zapowiada EWA PILAWSKA, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi

Transmisje spektakli będą odbywały się zgodnie z repertuarem – w określony dzień o określonej godzinie.

Na Dużej Scenie Powszechnego zostanie pokazana współczesna komedia, natomiast na Małej Scenie spektakl dla młodzieży z cyklu „Dziecko w sytuacji”, połączony z interaktywnymi, internetowymi warsztatami.

Dyrekcja łódzkiej sceny ma na uwadze także trudną sytuację materialną, w jakiej znaleźli się aktorzy. W Powszechnym, gdzie zespół składa się z 17 aktorów etatowych i sześciu kontraktowych, w szczególnie trudnej sytuacji są ci na kontraktach, którzy stracili wszystkie zarobki w teatrze.

Aby ich wesprzeć ustalono, że aktorzy będą otrzymywać procentowe prowizje od biletów sprzedanych na spektakle prezentowane online.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P