wtorek, 21 maja 2024

Ewa Pilawska dyrektorem Teatru Powszechnego w Łodzi

Udostępnij

Ministerstwo Kultury poparło przedłużenie umowy obecnej dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi. Ewa Pilawska pozostanie na swoim stanowisku. Ta decyzja nie była taka oczywista.

Ewa Pilawska dyrektorem Powszechnego

O tym, że konkurs na nowego dyrektora Teatru Powszechnego w Łodzi nie zostanie rozpisany, miasto poinformowało pod koniec lutego. Drugą informacją było decyzja o ogłoszeniu konkursów na dyrektorów w trzech innych instytucjach kultury: Teatrze Nowym, Muzeum Miasta Łodzi oraz Miejskiej Galerii Sztuki.

Nie oznacza negatywnej oceny pracy dotychczasowych dyrektorów. W trybie pozakonkursowym przedłużymy umowy dyrektorom Biblioteki Miejskiej i Poleskiego Ośrodka Sztuki.
wyjaśniała na lutowej konferencji MAŁGORZATA MOSKWA-WODNICKA, wiceprezydent Łodzi

Ewa Pilawska dyrektorem Teatru Powszechnego jest od 1995 roku. Na przedłużenie jej kontraktu o kolejne 5 sezonów zgodę musiało wyrazić Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ta zgoda właśnie napłynęła.

Podpisanie nowej umowy poprzedzi rozmowa prezydent i wiceprezydent Łodzi Ewą Pilawską, która będzie musiała przedstawić m.in. program działania Teatru w kolejnej kadencji.

Ewa pilawska

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości