piątek, 14 czerwca 2024

DPS w Głownie w kwarantannie. Koronawirus u pensjonariusza

Udostępnij

DPS w Głownie został objęty kwarantanną. U jednego z pensjonariuszy we wtorek 21 kwietnia wykryto koronawirus. W placówce przebywa obecnie 65 osób, w tym 8 pracowników. Wszystkim pobrano wymazy w kierunku zakażenia wirusem Sars-CoV-2.

DPS w Głownie w kwarantannie

Zakażenie koronawirusem u pensjonariusza DPS w Głownie pod Łodzią potwierdziło Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Na razie tylko jedna osoba jest chora. To jednak może szybko się zmienić, ponieważ nie ma jeszcze wyników pozostałych mieszkańców DPS oraz pracowników.

Żadna z tych osób nie może opuszczać placówki. Wymazy od wszystkich osób pobrali ratownicy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Gdy będą znane wyniki, starostwo podejmie dalsze decyzje w sprawie funkcjonowania DPS. mówi BOGDAN JAROTA, starosta zgierski

Od początku pandemii koronawirusa powiatowy samorząd w Zgierzu wprowadził specjalne procedury w zarządzanych przez siebie DPS-ach.  Obowiązywał m.in. całkowity zakaz odwiedzin. Wstrzymano także wyjścia mieszkańców poza teren placówki, a paczki dla pensjonariuszy poddawane były 24-godzinnej kwarantannie.

Według starostwa, monitorowany był nie tylko stan zdrowia mieszkańców. Personel codziennie przed przystąpieniem do pracy był zobowiązany do mierzenia temperatury ciała.

Koronawirus w Łódzkiem

Powiat wieluński nadal pozostaje jedynym rejonem województwa łódzkiego, w którym nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. W podanych po południu przez wojewodę łódzkiego danych wynika, że na Covid-19 chorują już 694 osoby. W szpitalu z podejrzeniem przebywają 34 osoby, a ponad 3 tysiące objętych jest kwarantanną.

Z powodu koronawirusa w województwie łódzkim zmarło 10 osób. A wyzdrowiało ponad 200.

Koronawirus w łódzkiem 21 kwietnia

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

How artist can nulla vitae turpis vel e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Jak wygląda komora hiperbaryczna ?. Producent suplementów private label – twoja własna marka.