niedziela, 25 lutego 2024

Kwarantanna w DPS w Kleszczowie. Zmarła zakażona mieszkanka

Udostępnij

Kwarantanna w domu pomocy społecznej w Kleszczowie (pow. bełchatowski). U jednej z pensjonariuszek DPS w Kleszczowie wykryto w szpitalu zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Z tego powodu pozostali pensjonariusze oraz cały personel przebywający w środku zostali poddani kwarantannie. Kobieta zmarła, a bezpośrednią przyczyną jej zgonu było zakażenie koronawirusem i choroby współistniejące. 

DPS w Kleszczowie zamknięty

Od wszystkich mieszkańców domu i pracowników placówki pobrano w poniedziałek (20 kwietnia) próbki do testów na obecność koronawirusa. To konsekwencje potwierdzonego zakażenia koronawirusem u jednej z pensjonariuszek DPS w Kleszczowie.

Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie podjął decyzję o zamknięciu Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie. Tym samym, na miejscu w środku domu im. św. Barbary przebywa 59 mieszkańców, 8 pracowników i 2 księży.

Co dalej z ośrodkiem w Kleszczowie?

DPS w Kleszczowie został objęty kwarantanną. Od wszystkich mieszkańców i pracowników DPS pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa. 

Prawdopodobnie już we wtorek (21 kwietnia) będą znane wyniki testów. Wtedy zapadną kolejne decyzje w sprawie dalszego funkcjonowania domu pomocy społecznej im. św. Barbary w Kleszczowie w czasie pandemii koronawirusa.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości