środa, 22 maja 2024

Wielka Opowieść Wielkanocna – Natalia Tomczyk

Udostępnij

Wielka Opowieść Wielkanocna autorstwa Natalii Tomczyk stała się w krótkim czasie hitem wśród ebooków dostępnych w Amazon. Co więcej drukowana edycja książeczki zachwyca nie tylko ciekawą fabułą ale i przepięknymi ilustracjami. Książeczka w wersji papierowej jak i elektronicznej choć wydana za granicą, została stworzona w całości przez dwie Polki.

Wielka Opowieść Wielkanocna naprawdę wielka

Łodzianka Natalia Tomczyk mieszka na Wyspach. Tam właśnie zrozumiała, że dla Brytyjczyków Wielkanoc kojarzy się tylko z szukaniem słodyczy przez dzieci w ogrodzi. Na tym de facto kończy się magia najważniejszych dla chrześcijan świąt w krajach Zjednoczonego Królestwa. Stąd zrodził się pomysł stworzenia książki dla dzieci z odpowiedziami na pytania, którymi niejednokrotnie pociechy wręcz dręczą rodziców, a na które rodzice często nie potrafią odpowiedzieć.

Z drugiej strony brak odpowiedzi ze strony rodziców, szczególnie tych mieszkających na wyspie, to efekt braku kultywacji zwyczajów i tradycji wielkanocnych na podobnym poziomie, jak to ma miejsce w przypadku świąt Bożego Narodzenia.

Książka zabiera w magiczny świat zwierząt wielkanocnych. Odpowiada na pytania, dlaczego królik czy zajączek to symbole wielkanocne. NATALIA TOMCZYK, autorka książki

Książka Wielka Opowieść Wielkanocna, w oryginale: „The Great Easter Story: A story never told before…” – jak już sama nazwa wskazuje – ma być pięknie poprowadzoną opowieścią o świętach wielkanocnych.

Opowieść wielkanocna jest tu wielka dosłownie i w przenośni. Dynamiczna fabuła, przepiękne ilustracje wykonane ręką innej Polki – Darii Grzybowskiej, są najlepszym odzwierciedleniem tezy, że takiej pozycji na rynku wydawniczym po prostu brakowało.

Pomysł na film, pomysłem na książkę

Gdy ogląda się film, który jest trailerem do książki, ma się nieodparte wrażenie, że równie dobrze, mógłby być zapowiedzią dużej, filmowej produkcji. Ta forma zapowiedzi nie jest wcale przypadkowa.

Myślę o filmie od samego początku. Zresztą najpierw wzięłam się za pisanie scenariusza do filmu. Wtedy dopiero przyszedł pomysł na książkę dla dzieci. NATALIA TOMCZYK, autorka książki Wielka Opowieść Wielkanocna

Na razie nie wiadomo, kiedy uda się stworzyć film Wielka Opowieść Wielkanocna. Jednak to nie zmienia faktu, że trailer zapowiadający – na razie tylko – książkę, naprawdę warto obejrzeć. Jego uzupełnieniem jest zbiór ilustracji wykorzystanych w książce. One są najlepszym dowodem, że wersje drukowane książki przez jeszcze wiele lat będą miały przewagę nad tymi elektronicznymi. Na ebooku tych pięknych grafik po prostu nie zobaczymy.

Sama pozycja Wielka Opowieść Wielkanocna jest dostępna na razie tylko w języku angielskim. Jednak jest już projekt wydawnictwa w języku polskim. Dla użytkowników najbardziej popularnych czytników ebooków, książeczka jest bezpłatna.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości