sobota, 18 maja 2024

Uniwersytet Łódzki uruchomił nowy kierunek. Jedyne takie studia w kraju

Udostępnij

Uniwersytet Łódzki uruchamia nowy i jedyny taki kierunek w Polsce dla osób chcących odpowiadać za organizację wydarzenia.  Studia dualne „Produkcja teatralna i organizacja wydarzeń artystycznych” zostały uruchomione w tym roku akademickim. To pierwszy raz, kiedy studenci obok zajęć na uczelni będą zaangażowani w działalność konkretnych instytucji kultury w Łodzi.

Nauka i praktyka

Praktyki i staże umożliwia wydział kultury łódzkiego magistratu, który jest partnerem kierunku. Specjalną ofertę dla studentów przygotowały: EC1-Łódź Miasto Kultury, Teatr Lalek ,,Arlekin”, Ośrodek Kultury „Górna”, Miejska Galeria Sztuki, Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych czy Muzeum Miasta Łodzi.

Program kształcenia realizowany jest w ścisłej współpracy z instytucjami kultury i kładzie silny nacisk na rozwój indywidualnych zdolności oraz zainteresowań studentów.

mówi MAŁGORZATA LEYKO, prodziekan Wydziału Filologicznego ds. dydaktycznych

Od pierwszego semestru studenci mają praktyki zawodowe w instytucjach kultury (teatrach, stowarzyszeniach, fundacjach i agencjach artystycznych), a także organizują własne wydarzenia artystyczne.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki.

Komentarze Facebook

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości