niedziela, 21 lipca 2024

Szpital polowy w Łodzi. MON zrezygnowało z Atlas Areny. Wybrano inną lokalizację

Udostępnij

Szpital polowy w Łodzi nie powstanie jednak w Atlas Arenie. Ministerstwo Obrony Narodowej odrzuciło tę lokalizację i wybrało inną łódzką halę. Wojewoda łódzki zapowiedział, że szpital polowy w Łodzi powstanie dopiero wtedy, gdy zabraknie łóżek w szpitalach.

Szpital polowy w Łodzi

Po tym, gdy wyszło na jaw, że rząd przygotowuje Stadion Narodowy na szpital polowy dla zakażonych koronawirusem, głośno zrobiło się o innych lokalizacjach na takie tymczasowe szpitale.

Szpitale polowe powstaną w każdym województwie. Decyzja jest podyktowana wzrostem liczby zakażeń w Polsce. powiedział ADAM NIEDZIELSKI, minister zdrowia, podczas konferencji prasowej

Wiadomo, że szpitale polowe mogą powstać między innymi w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, na Stadionie Miejskim we Wrocławiu czy Arenie Gliwice. W Łodzi przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej wizytowali obiekty sportowe w miniony weekend. Wiadomo, że byli w Atlas Arenie i hali Expo przy Politechniki.

Szpital polowy w Łodzi nie powstanie w Atlas Arenie, ponieważ obiekt nie jest przygotowany pod względem chociażby sanitarnym. Nie ma między innymi odpowiedniej liczby toalet na poziomie, na którym stanęły łóżka z chorymi.

Inaczej ma być w przypadku hali Expo, o której – nadal jednak nieoficjalnie – mówi się, że została wybrana jako miejsce na taki szpital.

Gdy zabraknie łóżek w szpitalach

Kiedy powstanie szpital polowy w Łodzi? Szczegółów tego zadania służby jeszcze nie przekazują. Jednak Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki, w rozmowie z mediami  przekazał, że szpital zostanie utworzony dopiero wtedy, gdy liczba chorych wymagających leczenia szpitalnego przekroczy 1500.

To kluczowa liczba, ponieważ właśnie tyle łóżek na drugim, tym wyższym poziomie zabezpieczenia, szpitale w Łodzi regionie są w stanie zapewnić.

Z informacji przekazanych przez służby wojewody w środę (21 października) wynika, że na 1649 wszystkich łóżek (na pierwszym i drugim poziomie zabezpieczenia) zajętych jest 785. Ostatniej doby w Łódzkiem potwierdzono 675 nowych zakażeń.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P