sobota, 18 maja 2024

Pociąg uderzył w samochód osobowy. 2 osoby nie żyją. Pociągi nie jeżdżą

Udostępnij

Na przejeździe kolejowym w gminie Będków pod Tomaszowem Mazowieckim pociąg uderzył w samochód osobowy. Dwie osoby zginęły. Pociągi w ogóle nie kursują na odcinku Rokiciny-Baby.

Pociąg uderzył w samochód

Do wypadku doszło w środę (21 października) około godziny 14. Na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Prażki (linia pomiędzy Częstochową a Koluszkami), w gminie Będków pod Tomaszowem pociąg uderzył w samochód osobowy.

Służby przekazały, że dwie osoby zginęły na miejscu, to osoby podróżujące samochodem – to dwóch mężczyzn. Natomiast pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Na miejscu są służby ratownicze. Teren jest zabezpieczony, a trasa nieprzejezdna.

Ze względu na przerwę w ruchu pociągów ustalane są także zmiany w komunikacji regionalnej i dalekobieżnej. Informacje o zmianach będą podane na stacjach i przystankach. mówi KAROL JAKUBOWSKI z PKP Polskie Linie Kolejowe

W wypadku brał udział pospieszny pociąg PKP Intercity. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że gdy samochód wjechał na przejazd, sygnalizacja działała prawidłowo. Czerwone światła zabraniały wjazdu. Po sprawdzeniu lokomotywy służby techniczne stwierdziły wykolejenie jedną osią.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna powiadomiła, że w związku z wypadkiem, wprowadzono honorowanie biletów IC w pociągach ŁKA na odcinku Łódź Fabryczna – Skierniewice.

ŁKA informuje także, że za pociąg 99282 – od stacji Radomsko (odjazd o 18:23) do stacji Rokiciny będzie wprowadzona komunikacja zastępcza.

Na miejscu pracują policjanci, prokurator, strażacy oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego. Trwa potwierdzanie tożsamości ofiar, ustalanie świadków i zabezpieczanie śladów.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości