sobota, 18 maja 2024

Caritas w Łodzi zamyka placówki opiekuńcze. Posiłki tylko na wynos

Udostępnij

Caritas w Łodzi zamyka domy dziennego pobytu i świetlice środowiskowe. Kuchnia społeczna będzie wydawać posiłki na wynos. – We wszystkich placówkach Caritasu przyjmujemy zasadę, że jeśli nie ma konieczności osobistej obecności osoby zainteresowanej czy podopiecznego, to zachęcamy do załatwiania spraw telefonicznie lub  mailowo – zapowiedział w piątek (23 października) Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Caritas w Łodzi w pandemii

Od poniedziałku na 14 dni zamknięte zostają placówki opiekuńcze Caritasu: domy dziennego pobytu i świetlice środowiskowe przy ul. Gdańskiej 111 i Odolanowskiej 46 w Łodzi. Praca z podopiecznymi odbywać się będzie w trybie zdalnym. Z pracownikami tych punktów można kontaktować się telefonicznie: 573-216-702 – Gdańska 111 oraz 605-630-693 – Odolanowska 46.

Punkt pomocy charytatywnej (42-637-53-50) i magazyn Caritasu (42-637-53-03) przy ul. Wólczańskiej 108 pracują od godz. 8 do 16. Pieczywo wydawane będzie od poniedziałku do piątku w godz. 14-14.30.

Posiłki tylko na wynos

Kuchnia Społeczna Caritasu (42-639-95-81) będzie wydawać ciepłe posiłki wyłącznie na wynos. O godz. 12 po ich odbiór zapraszani są podopieczni domów dziennego pobytu i osoby, które dostarczają posiłek seniorom, a w godz. 13-14 przyjść mogą podopieczni ze skierowaniem na posiłek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od godz. 14 posiłek odbiorą podopieczni bez skierowań.

NZOZ Integracyjny Ośrodek Leczeń i Rehabilitacji funkcjonuje w trybie mieszanym, co oznacza, że gdy będzie to możliwe, usługi medyczne realizowane będą na odległość. Wprowadzono ograniczenia dotyczące osób czekających na wizytę w poradni.

Bez zmian działają: Zakład Aktywności Zawodowej i Ośrodek Aktywizacji Zawodowej i Społecznej przy ul. Gogola 12, a także Hospicjum Caritasu.

Zespół medyczny udaje się do domów pacjentów tylko na wizyty konieczne, w miarę możliwości realizowane są teleporady. Zawieszone pozostają wszelkie spotkania i skupienia wolontariuszy hospicyjnych, grupy wsparcia dla osieroconych oraz kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. mówi TOMASZ KOPYTOWSKI z Caritas w Łodzi

Osoby odwiedzające siedzibę główną Caritasu przy ul. Gdańskiej 111 będą obsługiwane pojedynczo, z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości