niedziela, 21 lipca 2024

To nie Księżyc, to Łódź. Ulica Górnicza zostanie przebudowana

Udostępnij

Ulica Górnicza w Łodzi dziś bardziej przypomina powierzchnię Księżyca niż osiedlową drogę na Ziemi. Łódzcy urzędnicy obiecują przebudowę na odcinku od ulicy Marysińskiej do Zagajnikowej.

Ulica Górnicza do remontu

Dziś przejazd ulicą Górniczą wymaga umiejętności omijania dziur i wybojów, choć nie jest to łatwe zadanie. Sytuacja ma się zmienić – tak obiecują łódzcy urzędnicy. Przebudowa Górniczej została podzielona na kilka etapów.

Najpierw zdemontowane zostaną między innymi elementy istniejącej infrastruktury technicznej, następnie drogowcy przystąpią do prac ziemnych i budowlanych. W kolejnym etapie planowana jest przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej, ułożenie nowej jezdni oraz chodników.

Wracają tramwaje na Wojska Polskiego w Łodzi. Nowe torowisko zaliczyło próbny przejazd

Dodatkowo, przy ulicy wygospodarowane zostaną miejsca parkingowe, będą też ławki dla osób spacerujących.

Co ciekawe, ulica Górnicza, jest widoczna na planie miasta z 1937 roku, ale jako ulica Roberta. To w 1946 roku została przemianowana i otrzymała obecną nazwę.

Ulica górnicza

Farma fotowoltaiczna w Łodzi. Miasto chce zamontować panele na lotnisku

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P