sobota, 18 maja 2024

Rekord wyborczy w Łodzi pobity. Frekwencja przekroczyła 68 procent. Kiedy darmowe atrakcje?

Udostępnij

Frekwencja w wyborach parlamentarnych 13 października przekroczyła w Łodzi 68 procent. Rekord wyborczy zatem pobity, a to oznacza darmowe atrakcje. Prezydent Łodzi podała terminy.

Rekord wyborczy pobity

Akcja Demokracja przed wyborami zaproponowała inicjatywę „Idziemy na rekord”. Łódź była jednym z kilku miast, które przyłączyły się do bicia rekordu.

Weekend z bezpłatną komunikacją, wstęp za złotówkę do EC1 oraz darmowe wejście na miejskie lodowiska – takie atrakcje zaproponowały władze miasta, jeśli frekwencja przekroczy 60 procent. Udało się. Do urn w łódzkich lokalach wyborczych przyszło 68,66  procent uprawnionych do tego osób.

Łodzianie byliście wspaniali. Serdecznie Wam dziękuję za ten obywatelski zryw. Niespotykanie wysoka frekwencja w kraju i olbrzymia frekwencja w naszym mieście pokazały, że z coraz lepszym skutkiem budujemy prawdziwe społeczeństwo obywatelskie. Obiecaliśmy nagrodę i tak się stanie. Darmowa komunikacja w mikołajkowy weekend, bezpłatny wstęp na lodowiska w przeddzień ferii zimowych oraz EC1 za złotówkę w ostatni weekend stycznia.

mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Dokładnie: weekend z bezpłatną komunikacją miejską zaplanowano na 6-8 grudnia, darmowy wstęp na miejskie lodowiska 10-12 stycznia, z biletu za złotówkę do EC1 Miasto Kultury będzie można skorzystać w weekend 31 stycznia-2 lutego.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości