wtorek, 21 maja 2024

Policja rozbiła grupę kradnącą tiry. Jeden sprawca zabarykadował się w pensjonacie

Udostępnij

Kradziez-tiry-lowicz2
Kradziez-tiry-lowicz
Kradziez-tiry-lowicz3

Policja w Łowiczu zatrzymała sprawców kradzieży i rozbiła grupę przestępczą. Jeden z mężczyzn poszukiwany był dwoma listami gończymi. Mundurowi odzyskali również naczepę tira wartą 100 tysięcy złotych.

Naczepa i inne pojazdy

W nocy z 3 na 4 października policja w Łowiczu dostała informację  o kradzieży naczepy marki Schmitz z ładunkiem chemii gospodarczej o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Od tego momentu policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili postępowanie.

Zabezpieczyli na miejscu ślady kryminalistyczne, które poddano analizie. Po kilku dniach ustalono miejsce ukrycia skradzionej naczepy. W czwartek, 10 października zatrzymano sprawcę kradzieży. Okazał się nim 29-latek z powiatu płockiego.

Policjanci odzyskali również naczepę z całym ładunkiem. Była ukryta na terenie prywatnej firmy. Funkcjonariusze zabezpieczyli też dwa inne pojazdy – samochód osobowy mazda oraz ciągnik siodłowy scania.

Zabarykadował się w pensjonacie

29-latek usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łowiczu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Po kilku dniach w ręce kryminalnych wpadł kolejny ze sprawców, którym okazał się 34-latek również z powiatu płockiego. Mężczyzna ten ukrywał się przed organami ścigania i był poszukiwany dwoma listami gończymi.

Zatrzymano go w małej miejscowości w powiecie płockim, gdzie zabarykadował się w pensjonacie. Również usłyszał zarzut kradzieży i podobnie jak jego wspólnik, po wniosku prokuratora trafił za kratki na 3 miesiące.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości