czwartek, 23 maja 2024

Przedszkole w Łodzi bez kolejki. Wiceprezydent zapowiada zmiany

Udostępnij

Przedszkola w Łodzi bez porannych kolejek rodziców odprowadzających swoje dzieci. To zapowiedź Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej po otwarciu placówek we wtorek, 1 września. Władze miasta postanowiły usprawnić związane z pandemią procedury przyjmowania podopiecznych tych placówek, m.in. zapowiedziano odstąpienie od mierzenia temperatury.

Przedszkola w Łodzi od 1 września

1 września łódzkie przedszkola po wakacjach powróciły do normalnego funkcjonowania. Z powodu reżimu sanitarnego związanego z pandemią wprowadzono w nich zasady, jak np. konieczność wchodzenia do szatni pojedynczo. Obostrzenia doprowadziły do tworzenia się długich kolejek przed placówkami.

Aby zmniejszyć kolejki przy wejściach do przedszkoli miasto wypracowało pięć nowych zaleceń.

Procedura pomiaru temperatury ciała u dzieci wchodzących do przedszkola będzie nieobowiązkowa. Poza tym w budynkach przedszkoli mają być otwarte wszystkie dostępne wejścia, a w godzinach przychodzenia dzieci będzie przy nich zapewniony dodatkowy personel.

Nie będzie też restrykcyjnie przestrzegany nakaz o wchodzeniu do szatni pojedynczo – możliwe będzie przebywanie w niej kilku osób, jednak z zachowaniem między nimi zalecanej przez głównego inspektora sanitarnego odległości 1,5 metra.

Dyrektorzy przedszkoli będą również próbowali wyznaczyć specjalne godziny przyjmowania do placówki dla poszczególnych grup przedszkolaków, jednak muszą liczyć się z tym, że nie wszyscy rodzice będą mogli się do nich dostosować.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości