We wtorek (1 września) przed godziną 19 na łuku drogi krajowej nr 70 w miejscowości Pamiętna w powiecie skierniewickim kierowca forda zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z oplem. Domniemany sprawca wypadku zginął na miejscu.

Tragiczny wypadek w Pamiętnej

Fordem podróżowały cztery osoby: mężczyzna który prowadził samochód, kobieta i dwoje dzieci. Z ustaleń policjantów wynika, że to właśnie kierowca tego samochodu doprowadził do wypadku.

35-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego jechał w stronę Kamion. Zjechał na drugą stronę jezdni i doprowadził do zderzenia z oplem astra. ROBERT ZWOLIŃSKI, naczelnik drogówki Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach

Ciężko ranną pasażerkę forda przewieziono do szpitala w Skierniewicach. Do placówki przewieziono również dwoje dzieci oraz 70-letniego kierowcę drugiego samochodu.

Prokuratorskie śledztwo

W sprawie wypadku w Pamiętnej śledztwo prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach. Kluczowym do wyjaśnienia przyczyn tego wypadku będą wyniki sekcji zwłok kierowcy, który zginął na miejscu.

Na wstępnym etapie pewnym jest że wypadek w Pamiętnej spowodował kierowca forda. Nie wiadomo jednak, czy przyczyną była nadmierna prędkość i utrata panowania nad samochodem, czy kłopoty zdrowotne kierowcy.