środa, 22 maja 2024

Porodówki w Łodzi: Ginekologia w szpitalu Madurowicza po remoncie. Lepsze warunki dla pacjentek i personelu

Udostępnij

Porodówki w Łodzi przechodzą modernizacje. Zmieniają się, by pacjentki nie bały się rodzić w łódzkich szpitalach. Tym razem ginekologia i położnictwo w szpitalu Madurowicza przeszły remont za blisko 4 mln zł. Na kobiety w ciąży czeka wyremontowany blok porodowy i nowa sala do cięć cesarskich.

Porodówki w Łodzi po zmianach

Bez wątpienia największą zmianę wśród porodówek w Łodzi przeszła ta w szpitalu Matki Polki. Modernizację przeszedł cały blok porodowy, który zatrzymał się w czasie tuż po oddaniu go do użytku, czyli ponad 30 lat temu. Porodówka w ICZMP została wyremontowana za 22 mln zł.

Porodówki w łodzi iczmp
ICZMP w Łodzi

Powstało m.in. 11 jasnych i przytulnych sal porodowych, w których będzie można prowadzić porody rodzinne. Na nowej porodówce w ICZMP urządzono też pięć sal operacyjnych. W jednej z nich są prowadzone zabiegi laparoskopowe. Dwie kolejne to sale neonatologiczne, w których stworzono warunki, by operować równocześnie matkę i dziecko.

Porodówka w szpitalu Rydygiera w Łodzi z kolei została przeniesiona w całości do wybudowanych pięter w Centralnym Szpitalu Klinicznym przy Pomorskiej w Łodzi. Tam blok porodowy i oddziały ginekologiczno-położniczy działają od lutego tego roku.

Szpital Rydygiera w CKD w Łodzi. Ginekologia, położnictwo i neonatologia na 16 piętrze

Nowa porodówka w szpitalu Madurowicza

Porodówki w Łodzi to także ta w szpitalu im. Madurowicza. To placówka, którą nadzoruje samorząd województwa łódzkiego. W ubiegłym roku wdrożono program leczenia niepłodności, który finansowany jest z budżetu województwa łódzkiego. Z programu leczenia niepłodności mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa. Nie ma znaczenia wiek, ani fakt, czy para jest w związku formalnym.

Leczenie niepłodności w Łodzi. 2,4 mln zł z budżetu województwa

Porodówki w łodzi. Szpital madurowicza

Szpital Madurowicza może teraz pochwalić się wyremontowanym oddziałek ginekologiczno-położniczym. Modernizacja kosztowała 3,5 mln zł. To pieniądze pochodzące z budżetu województwa łódzkiego.

Remont oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu im. Madurowicza w Łodzi przyczyni się do podniesienia standardu leczenia w placówce. To już kolejna inwestycja w tym szpitalu w ciągu ostatnich miesięcy. Niedawno wyremontowane zostały tutaj poradnie: ginekologiczno-położnicza i leczenia niepłodności – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek woj. łódzkiego.

Porodówki w łodzi. Szpital madurowicza Porodówki w łodzi. Szpital madurowicza

Zmodernizowano cztery boksy porodowe. Każdy z nich został wyposażony w łazienkę i klimatyzację. Przeniesiono też i zmodernizowano salę do cięć cesarskich, która jednocześnie została wyposażona w śluzę, instalację gazów medycznych, kolumnę anestezjologiczną oraz stanowisko noworodkowe. Ponadto wyremontowano część łóżkową oddziału ginekologiczno-położniczego. Wszystkie sale mają teraz m.in. łazienki i klimatyzację.

Miesięcznie w naszym szpitalu przeprowadzamy około stu porodów. Liczymy, że po remoncie ta liczba wzrośnie – opowiada Anna Skotnicka, położna w szpitalu Madurowicza w Łodzi.

Porodówki w łodzi. Szpital madurowicza Porodówki w łodzi. Szpital madurowicza

Wybudowano także izolatkę z łazienką i klimatyzacją, gabinet zabiegowy i gabinet do badań USG oraz toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Lepsze warunki mają nie tylko pacjentki, ale i personel. Zmodernizowano zaplecze techniczne oddziału, czyli pokoje socjalne, brudownik, magazyn i kuchenkę oddziałową. Wymieniono też okna.

Program finansowania in vitro w Polsce do 2028 roku. Rząd przeznaczy 2,5 mld zł

Porodówki w Łodzi bez wątpienia w ostatnich latach zmieniły się. Nie bez znaczenia była fala krytyki, która przez lata kierowana była ze strony pacjentek w kierunku poszczególnych miejsc, które budziły grozę i obawy, zamiast być miejscem jednego z najważniejszych momentów dla rodziny. Nie można także pominąć wpływu prywatnego szpitala Pro Familia, który kilka lat temu zrewolucjonizował łódzki rynek, a porodówki w Łodzi skłonił do większych inwestycji.

Porodówki w łodzi. Szpital madurowicza Porodówki w łodzi. Szpital madurowicza Porodówki w łodzi. Szpital madurowicza

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości