niedziela, 19 maja 2024

Burza w Łodzi i regionie. Silny wiatr i grad. Ostrzeżenie IMGW dla połowy kraju

Udostępnij

Dziś przez Łódź i region łódzki będzie przechodził front burzowy, przed którym ostrzegają synoptycy. Wyładowaniom będą towarzyszyć opady deszczu, gradu i silny wiatr. Burza w Łodzi i regionie może występować od godzin południowych do wieczora.

Burza w Łodzi dziś od południa

Pogoda w Polsce w tym roku jest dużym zaskoczeniem dla synoptyków i meteorologów. Ekstremalnie ciepły marzec – najcieplejszy od 1951 roku – przedwczesne kwitnienie czy duży mróz pod koniec kwietnia (-11 w nocy), to niepokojąca sytuacja. Po bardzo chłodnych ostatnich dniach, zbliżają się jednak ciepłe masy powietrza i to one będą odpowiedzialne za wyładowania atmosferyczne. IMGW wydał ostrzeżenie przed burzą dla połowy kraju od strony zachodniej.

Burza w Łodzi dziś prognozowana jest od godzin południowych. Front może przechodzić przez cały region łódzki. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć duże opady deszczu – od 10 do 20 mm – oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwe są opady także gradu. Ostrzeżenie IMGW ma obowiązywać dziś (25 kwietnia) od godziny 12 do 19. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk oszacowano na 80 procent, a stopień zagrożenia – na pierwszy.

Burza w łodzi i regionie 25 04 24

Pogoda w Łódzkiem 25 i 26 kwietnia

Dzisiejsza pogoda będzie wczesną zapowiedzią ciepłego weekendu. Zdecydowanie więcej słońca będzie przenikać przez zachmurzone niebo. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże miejscami. Temperatura maksymalna w centrum będzie sięgać około 11 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie południowo-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 60 km/h, a w czasie burz do 75 km/h.

Oszukali gminy na ponad 11 milionów złotych

W nocy (z 25 na 26 kwietnia) zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Przymrozki mogą jeszcze występować jedynie na obszarach podgórskich. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, południowo-zachodni, na południu miejscami zmienny. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w łódzkiem 25 04 24


Łódzka lista KO do PE. Dariusz Joński jedynką, Hanna Gill-Piątek ostatnia

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości