piątek, 14 czerwca 2024

Poradnia chorób rzadkich w Łodzi. Pierwsza w Łódzkiem

Udostępnij

Poradnia chorób rzadkich w Łodzi to pierwsza taka placówka w regionie łódzkim przeznaczona dla dorosłych. Do tej pory chorzy szukali pomocy u wielu różnych specjalistów. Poradnia ma pracownię do infuzji leków, która zapewnia dobre warunki chorym muszącym często przyjmować leki w postaci kilkugodzinnej infuzji.

Poradnia chorób rzadkich w Łodzi

Choroby rzadkie i ultrarzadkie to przypadłość, na którą cierpi około 6 procent populacji. Objawy są trudne do zdiagnozowania, dlatego chorzy szukają pomocy u wielu specjalistów. Pomoc w wykryciu choroby daje poradnia chorób rzadkich w Łodzi.

Pod opieką mamy pacjentów, którzy od ponad 20 lat odwiedzali różnych specjalistów, byli wielokrotnie hospitalizowani, badani i nie mieli postawionego ostatecznego rozpoznania. Niestety wciąż, jeśli nie ma ewidentnej przyczyny obserwowanych zaburzeń lub mają one nietypowy charakter, pacjent taki nie znajduje specjalistycznej pomocy. mówi PROF. MICHAŁ NOWICKI, kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi

Dzięki wielospecjalistycznym klinikom działającym w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi, lekarze mogą szybko i skutecznie zdiagnozować chorobę.

Łódzka poradnia zapewni też leczenie metodą enzymatycznej terapii zastępczej w ramach dostępnych w Polsce programów lekowych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. By zapisać się do poradni, wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Ekologia w produkcji suplementów.