piątek, 19 lipca 2024

Pogoda w Łodzi i regionie. Ostrzeżenie meteo. Będzie niebezpiecznie

Udostępnij

Dziś pogoda w Łodzi i regionie może być niebezpieczna. Ostrzega przed tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty wydano dla połowy kraju.

Wypadek motocyklistów w Aleksandrowie Łódzkim. Kara więzienia dla 25-letniej sprawczyni wypadku

Pogoda w Łodzi i regionie

Po wyjątkowo ciepłych świętach przyszła diametralna zmiana pogody. Teraz Polska jest pod wpływem zatoki niżowej przemieszczającej się znad Bałtyku w kierunku Rosji. Napływa do nas chłodne powietrze polarno-morskie, które w niektórych regionach przyniesie opady deszczu ze śniegiem i opady krupy śnieżnej. Bardzo niebezpieczny będzie też silny wiatr i to przed nim ostrzega IMGW. Alerty wydano dla 8 województw, w tym dla wschodniej części województwa łódzkiego. A to oznacza, że pogoda w Łodzi i regionie może być bardzo niebezpieczna.

Ostrzeżeniem meteo objęte są powiaty: piotrkowski, radomszczański, opoczyński, tomaszowski, łódzki wschodni, brzeziński, skierniewicki, łowicki i kutnowski. IMGW nadało pierwszy, najniższy stopień ostrzeżeniom w całym kraju. Synoptycy przewidują silny wiatr, który stopniowo będzie się wzmagał i miejscami porywy osiągają już około 60-65 km/h. W najbliższych godzinach wiatr będzie coraz silniejszy i w porywach może miejscami dochodzić do około 70-80 km/h.

Taka pogoda w Łodzi i regionie jednak nie będzie długo się utrzymywać. Ochłodzenie ma być tylko przejściowe. Już w czwartek zacznie napływać do Polski zdecydowanie cieplejsze powietrze.Najcieplej będzie w niedzielę, na przeważającym obszarze kraju temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza, miejscami nawet powyżej 25 stopni C.

Podziemna katedra na Stokach otwarta dla zwiedzających. Będzie promować Łódź

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P