czwartek, 23 maja 2024

Płonął drewniany barak przy torach w Dobiecinie (ZDJĘCIA)

Udostępnij

W Dobiecinie na terenie leśnym tuż przy torach kolejowych płonął drewniany barak. Na szczęście niebezpieczeństwo w porę zażegnali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

We wtorek, 9 marca w godzinach popołudniowych strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie otrzymali zgłoszenie o pożarze baraku w miejscowości Dobiecin.

Po dotarciu na miejsce strażacy dostrzegli, że w okolicach torów kolejowych płonął drewniany barak. Natychmiast ruszyli do akcji gaśniczej, która trwała około godziny.

Pożarnicy musieli się spieszyć, aby ogień nie zajął okolicznych  drzew i traw, których podpalenie mogłoby spowodować o wiele większe straty.

Dodatkowym zagrożeniem było to, że przez tory kolejowe przejeżdżał pociąg z cysternami, które jak wynika z relacji świadków, były najprawdopodobniej puste, ponieważ wracały ze strony Elektrowni Bełchatów, gdzie najczęściej są rozładowywane.

Funkcjonariusze KPPSP po ugaszeniu ognia zabezpieczyli okoliczny teren oraz po upewnieniu się, że wszystko zostało ugaszone, wrócili do jednostki.

Przyczyną tego, że płonął drewniany barak, mogło być podpalenie lub zaprószenie ognia. Na razie nie schwytano podejrzanych w tej sprawie.

Przeczytaj także:

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości