wtorek, 21 maja 2024

Utalentowani uczniowie prezentowali swoją wiedzę i umiejętności (ZDJĘCIA)

Udostępnij

W ostatnim czasie na terenie powiatu bełchatowskiego odbyły się trzy konkursy dla młodzieży, w trakcie których utalentowani uczniowie mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie muzyki, bhp i energii elektrycznej. Po zakończonych testach i występach trzeba przyznać, że bełchatowska młodzież posiada wiele talentów, które mogą zaowocować w przyszłości.

Najpierw w Kurnosie Drugim zorganizowano już drugi Międzyszkolny Konkurs Muzyczny im. Alfonsa Brandta. Było to wydarzenie towarzyszące corocznym obchodom dnia patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Przy okazji konkursu uczniowie oraz zaproszeni goście mogli oglądać nie tylko występy muzyczne, ale również podziwiali wystawę, która była poświęcona patronowi szkoły Alfonsowi Brandtowi, który był muzykiem urodzonym w Kurnosie Drugim.

W części oficjalnej tego wydarzenia na scenie zaprezentowali się utalentowani uczniowie. W konkursie udział wzięło 20 przedstawicieli szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Utwory były prezentowane na takich instrumentach muzycznych jak: gitara, skrzypce, pianino, czy perkusja.

Jury obradowało w składzie: Jolanta Bartoszek, Katarzyna Jurczyk-Zawada oraz Rafał Rydyger. Ostatecznie po trudnych wyborach oceniający ogłosili wyniki w trzech kategoriach wiekowych.

https://www.facebook.com/452858958092539/videos/2167965890000060/

Klasy I-III:

 1. Antoni Brzezowski (Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie)
 2. Weronika Dyła
 3. Mateusz Brandt (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim)

Wyróżnienia:

 • Wojciech Jaszczak i Władysław Gągała (oboje Studio Kreartywka)

Klasy IV-VI:

 1. Oliwia Kruk (Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie)
 2. Sebastian Dobrzelak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim)
 3. Alicja Pędziwiatr (Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełchatowie)

Wyróżnienie:

 • Zuzanna Załęczna (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie)

Klasy VII – VIII:

 1. Maria Kłysik (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim)
 2. Alicja Rydz (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie)
 3. Magdalena Borowiec (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzelowie)

 

Nieco starsi utalentowani uczniowie są też w „Energetyku”

Nie tylko dzieci z Kurnosa Drugiego miały w ostatnim czasie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Również utalentowani uczniowie swoją wiedzę z zakresu bhp i energii elektrycznej przekazali w dwóch różnych konkursach organizowanych przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie.

Pierwsze zmagania w zakresie prawa oraz bezpieczeństwa i higieny pracy odbyły się pn.: „Bądź najlepszy-zostań mistrzem”. Celem przeprowadzenia takiego konkursu było stosowanie wiedzy w działaniu praktycznym, a także twórcze myślenie.

Przygotowując się do konkursu, utalentowani uczniowie mieli do opracowania blisko 300 pytań. W trakcie testu musieli odpowiedzieć już na nieco mniej, bo 40 zagadnień. Pojawiły się m.in. pytania o wypadkach, postępowaniu w przypadku wybuchu pożaru i eksplozji, czynnikach niebezpiecznych, uciążliwych i szkodliwych w miejscu pracy, ergonomię w kształtowaniu warunków pracy, czy organy nadzoru nad warunkami pracy.

Konkurs pn.: „Bądź najlepszy-zostań mistrzem” zwyciężyła Natalia Rogalewicz, która była bezbłędna. Drugie miejsce zajęła Patrycja Rogaczewska, a trzeci Anna Skupińska.

Żeńskie podium zostało nagrodzone odpowiednio od najwyższej lokaty do najniższej czekami o wartości: 250 złotych, 150 złotych i 100 złotych. Nagrody pieniężne ufundowane przez starostę bełchatowskiego Dorotę Pędziwiatr wręczyła naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie Agnieszka Wasilewska.

Współorganizatorem tego konkursu była Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.

https://www.facebook.com/powiatbelchatowski/posts/3937038929650987

Również w drugim konkursie w popularnym „Energetyku” zaprezentowali się utalentowani uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego, którzy wykazali się dużą wiedzą.

W trzeciej edycji konkursu multimedialnego pn.: „Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem” zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji zgodnie z tematyką. Forma konkursowej pracy była dowolna, ponieważ jedni postrzegają prąd jako coś przydatnego i niezbędnego do życia, ale są też osoby, które odbierają energię elektryczną jako niebezpieczeństwo i zagrożenie dla kolejnych pokoleń.

Jury uznało, że najlepiej swoją multimedialną prezentację wykonała Patrycja Krysiak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęły kolejno: Zofia Świder i Małgorzata Czapla z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie.

Laureatki konkursu otrzymały łącznie czeki pieniężne o wartości 500 złotych, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Przeczytaj także:

Bieg Tropem Wilczym odbędzie się 16 maja

Podsumowanie policyjnej akcji prędkość. 25 mandatów i 3 utracone prawa jazdy

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości