piątek, 21 czerwca 2024

Nowy dyrektor szpitala im. WAM w Łodzi powołany na 6 lat

Udostępnij

Nowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi zastąpi odwołanego w listopadzie 2018 roku Wiesława Chudzika. Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi powołał na to stanowisko Monikę Domarecką, co bez wątpienia dużym zaskoczeniem nie jest.

Monika Domarecka jest jednocześnie dyrektorem Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Ma pod sobą zespół placówek. W strukturę CSK wchodzą: Centrum Kliniczno-Dydaktyczne, Ośrodek Pediatryczny przy Spornej, Instytut Stomatologii, Psychiatria przy Czechosłowackiej i Ośrodek Zaburzeń Leczenia Snu.

Jeszcze trzy lata temu w strukturze był także szpital im. WAM, ale odłączono go od CKD, gdy Centrum przyłączono do CSK.

Nowy dyrektor szpitala im. WAM na 6 lat

Po niespodziewanym odwołaniu Wiesława Chudzika z funkcji dyrektora „WAM-u”, jego obowiązki do czasu wybrania nowego szefa pełniła właśnie Monika Domarecka. Uniwersytet Medyczny wyjaśnia, że Monika Domarecka byłą jednym z trzech kandydatów na dyrektora.

Wybrano ją, ponieważ „spełniła wszystkie wymagania formalne oraz merytoryczne, wykazując się niezbędną wiedzą i doświadczeniem.”

Nowy dyrektor szpitala im. WAM w Łodzi został powołany na sześć lat.


Monika domarecka

Zdjęcie: UMED w Łodzi/W środku Monika Domarecka.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P