piątek, 14 czerwca 2024

Lekarka oskarżona o wystawianie adwokatom fikcyjnych zwolnień. Obrońca chce zmiany sędziego

Udostępnij

Proces oskarżonej lekarki miał zakończyć się w czwartek (1 sierpnia). Sprawa została jednak przedłużona bezterminowo. Beata J. oskarżona jest o wystawianie zwolnień lekarskich adwokatom w zamian za korzyści majątkowe. Kobieta usłyszała 120 zarzutów. Do większości z nich się przyznała.

Adwokaci na ławie oskarżonych

Prokuratura zarzuciła Beacie J. przede wszystkim to, że jako biegła sądowa wystawiała zwolnienia lekarskie bez wcześniejszego badania pacjentów. Przyjmowała za to pieniądze.

Większość z tych pacjentów to byli łódzcy prawnicy, którzy w swojej sprawie zasiądą jesienią na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Gostyninie.

Czwartkowa rozprawa rozpoczęła się od wniosku obrońcy łódzkiej lekarki o przesłuchanie 59 adwokatów, którym Beata J. wystawiła zwolnienia. To tych osób dotyczą zarzuty przedstawione oskarżonej.

Nowe – stare dowody

Prokurator jednak wniósł o odrzucenie wniosku, ponieważ jego zdaniem dowody w postaci przesłuchań nie wniosłyby nic nowego do sprawy, a tylko przedłużyłyby postępowanie.

Sąd zdecydował, by nie przesłuchiwać kolejnych świadków. Ale wtedy obrońca złożył następny wniosek.

Wnoszę o wyłączenie sędziego z prowadzenia tej sprawy.

powiedział adw. SŁAWOMIR SZATKIEWICZ

Sąd postanowił odroczyć rozprawę bezterminowo, a akta sprawy przedstawić prezesowi sądu. Proces oskarżonej lekarski zostanie wznowiony prawdopodobnie za kilka miesięcy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Produkcja suplementów diety.