piątek, 14 czerwca 2024

Hipopotam karłowaty zamieszkał w łódzkim zoo. Czeka teraz na partnerkę

Udostępnij

Hipopotam_karłowaty (2)
Hipopotam_karłowaty (1)
Hipopotam_karłowaty (3)

Przyjechał z Holandii i ma dwa lata. Hipopotam karłowaty zamieszkał w łódzkim zoo. Jabari czeka jeszcze na swoją partnerkę, ale od niedzieli będzie można oglądać go na wybiegu.

Hipopotam z BO

Jabari urodził się 21 marca 2017 roku w GaiaZOO, w holenderskiej miejscowości Kerkade. Do łódzkiego zoo trafił dzięki budżetowi obywatelskiemu. Projekt nowoczesnego pawilonu przegłosowali mieszkańcy. Budowa trwała ponad 9 miesięcy. Wewnątrz budynku jest basen o głębokości ok. 1,5 m i pojemności 22 m sześciennych.

Na dachu zainstalowano szklane świetliki, które przepuszczają światło konieczne dla rozwoju rosnących w pawilonie roślin.

Jabari to nie jedyny hipopotam w łódzkim zoo. Pod koniec roku z Duisburga w Niemczech przyjedzie jego partnerka.

Strefa wolnych lotów

Oprócz hipopotamów karłowatych w budynku będzie również motylarnia i strefa wolnych lotów, czyli ekspozycja ptaków. Całkowity koszt budowy to ponad 3 mln złotych.

Łodzianie będą mogli poznać hipopotama w niedzielę, 4 sierpnia. Dla zwiedzających przygotowano warsztaty afrykańskiej muzyki bębnowej. Odbędą się w dwóch turach: 13:30 i 14:15. Obowiązują na nie zapisy (do 3 sierpnia na adres lp.zdol.oozobfsctd@akytkadyd).

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Przeciwwskazania do tlenoterapii hiperbarycznej. Surowce do produkcji suplementów diety.