czwartek, 20 czerwca 2024

Rozpoczyna się rewitalizacja Zielonej 6. Remont w 20 miesięcy za 18 mln zł

Udostępnij

Rozpoczyna się rewitalizacja Zielonej 6 w Łodzi. To kamienica przejęta przez Łódzka Spółka Infrastrukturalna. Remont potrwa 20 miesięcy, a jego koszt to ponad 18 milionów złotych.

Próba ratunku

Spółka najpierw próbowała budynek ratować. Kamienicę zabezpieczono. Zamontowano płytę żelbetową w piwnicy, wymieniono stropy nad nią i nad parterem.

Robiliśmy wzmocnienia w ubiegłych latach i rzeczywiście, gdyby ten remont nie rozpoczął się teraz, to budynek zwyczajnie mógłby się zawalić, więc ratujemy coś, co mogłoby zaraz przestać istnieć.

mówi TOMASZ PIOTROWSKI, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Nieruchomość składa się z trzypiętrowego budynku frontowego, trzypiętrowej prawej oficyny i części lewej oficyny. Po rewitalizacji powierzchnia budynków wyniesie 1.418 metrów kwadratowych.

Biura i usługi

Rewitalizacja Zielonej 6 rozpocznie się w poniedziałek (5 sierpnia). Najpierw zostanie przeprowadzona inwentaryzacja. Później ruszy rozbiórka lewej oficyny. Inwestycją zajmie się warszawska firma ZABBUD.

Prace mają potrwać ponad dwa lata. Na piętrach powstaną biura, na parterze przestrzeń usługowa. Na każdym z pięter będzie pięć lokali biurowych, węzeł sanitarny i sala narad.

Ciężko sobie w tej nieruchomości wyobrazić przyszłość, ale rysuje się ona bardzo estetycznie, tylko trzeba trochę poczekać. Lokalizacja budynku jest fantastyczna, obok będzie przystanek łódzkiego metra, także dla potencjalnych najemców będzie to doskonały adres.

dodaje TOMASZ PIOTROWSKI


Zielona 6 wizualizacja1

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Content calendar creation. Ten poradnik to idealny punkt startowy dla start upów w branży suplementów diety.