wtorek, 21 maja 2024

Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Specjaliści z „Matki Polki” doradzą kobietom

Udostępnij

W pierwszym tygodniu sierpnia obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Szpital „Matki Polki” i łódzki NFZ przygotowali porady i szkolenia dla kobiet.

Porady dla karmiących

Święto zapoczątkowano 1 sierpnia 1990 roku z inicjatywy World Alliance Breastfeeding Action. Wtedy to 29 państw, między innymi Polska, podpisało we Florencji deklarację Ochrony, Propagowania i Wspierania Karmienia Piersią.

Dziś święto obchodzone jest w aż 120 państwach. A jego główna idea to promowanie karmienia piersią przez pierwsze pół roku życia dziecka.

Łódzki NFZ i specjaliści ze szpitala ICZMP przygotowali dla kobiet karmiących piersią albo planujących dziecko specjalne porady i szkolenia.

W piątek 2 sierpnia położne laktacyjne będą służyć pomocą, a specjaliści z NFZ opowiedzą o leczeniu mamy i maluszka. Spotkanie zaplanowano w Banku Mleka w ICZMP w godzinach 10-14.

Wirtualne szkolenie

Fundusz przygotował także wirtualne szkolenie w Akademii NFZ we współpracy z Centrum Nauki o Laktacji: „O karmieniu piersią-dla mam” . Szkolenie dostępne jest TUTAJ i składa się z 13 części.

Tematy poszczególnych to: co robić, gdy dziecko nie budzi się do karmienia; stymulacja laktacji; powrót do pracy i prawa matki karmiącej piersią.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości