czwartek, 18 kwietnia 2024

Legalizacja marihuany w Niemczech. Ile można mieć przy sobie i gdzie palić?

Udostępnij

W Niemczech dozwolone jest palenie marihuany. Zmiany weszły z początkiem kwietnia, a policja oceniła te pierwsze dni jako spokojne. Legalizacja marihuany była zapisana w umowie koalicyjnego rządu federalnego.

Legalizacja marihuany, ale nie wszędzie

Palenie marihuany w Niemczech jest dozwolone od 1 kwietnia. Każdy, kto ukończył 18 lat, może przechowywać do 50 gramów w domu i mieć przy sobie maksymalnie 25 gramów poza domem. W uprawie własnej dozwolona jest hodowla trzech roślin. Kolejne zmiany wejdą w życie z początkiem lipca. Mianowicie, prywatne kluby zrzeszające do 500 członków będą mogły wspólnie uprawiać konopie i rozdawać plony swoim członkom (maksymalnie 50 gramów miesięcznie).

Cisza wyborcza podczas wyborów 2024. Zasady, kary za złamanie ciszy wyborczej

Legalizacja marihuany była jednym z punktów programu koalicyjnego partii: SPD, Zieloni i FDP. Pomysł krytykowali inni politycy, między innymi chadeckiej Unii CDU/CSU oraz skrajnie prawicowej AfD.

Nadal jednak palenie marihuany jest zabronione w kilku miejscach publicznych: na placach zabaw, w szkołach, obiektach sportowych, w tym na stadionach piłkarskich, obiektach dla dzieci i młodzieży oraz w pobliżu tych obiektów. Z kolei na deptakach i strefach dla przechodniów można palić marihuanę tylko po godzinie 20. Co istotne, legalizacja marihuany w Niemczech nie dotyczy osób nieletnich, dla których palenie jest zakazane.

Plantacja konopi indyjskich w centrum Łodzi. 4 kg suszu i specjalistyczny sprzęt do uprawy w mieszkaniu

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości