czwartek, 23 maja 2024

Krew dla dyrektora szkoły. Uczniowie i nauczyciele szkoły apelują o pomoc

Udostępnij

Uczniowie, nauczyciele i zaprzyjaźnieni strażacy proszą o krew dla dyrektora Zespołu Szkół w Łęczycy. Andrzej Saganiak jest pacjentem oddziału chorób rozrostowych w szpitalu im. Kopernika w Łodzi.

Brakuje krwi

Wakacje, ferie i każdy dłuższy czas wolny od szkoły to ogromny problem dla centrów krwiodawstwa. Placówki nie mogą zaopatrywać szpitali w krew w takiej ilości, w jakiej te faktycznie jej potrzebują. Krwiodawców jest znacznie mniej, a w rezultacie lodówki z krwią świecą pustkami.

Dla pacjentów brakuje krwi. W takiej potrzebie jest teraz dyrektor Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Od piątku (26 lipca) uczniowie i nauczyciele szkoły, rodzina, a także druhowie z łęczyckiej OSP apelują o pomoc dla Andrzeja Saganiaka. 

Dyrektor w potrzebie

Krew dla dyrektora można oddawać w każdej placówce poboru krwi, ale należy wspomnieć, że jest to krew właśnie dla Andrzeja Saganiaka z oddziału chorób rozrostowych szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Dodatkowo klub HDK „Strażak” działający przy OSP Łęczyca zorganizował specjalną akcję. 2 sierpnia przed Urzędem Miasta w Łęczycy w godzinach 8-12.30 będzie można oddać krew dla dyrektora szkoły.


Krew dla dyrektora andrzej saganiak

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości