niedziela, 21 lipca 2024

60 nowych policjantów weszło do służby w Łódzkiem

Udostępnij

Nowi policjanci złożyli ślubowanie w oddziale prewencji policji w Łodzi. Po szkoleniu w Słupsku rozpoczną służbę w kilkunastu jednostkach policji łódzkiego garnizonu. To trzecie przyjęcie do służby w tym roku. W marcu i maju do służby w łódzkiej policji wstąpiło 118 funkcjonariuszy.

Najpierw testy, później odznaka

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść kilka etapów, zanim dostaną odznakę i mundur.

Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad i komisję lekarską. Wszystkie z tych etapów bez zarzutów przeszło 47 policjantów i 13 policjantek. Dokładnie tylu nowych policjantów wypowiedziało rotę ślubowania.

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Kolejni nowi policjanci do służby będą mogli wejść 12 września, 7 listopada i 30 grudnia. Łódzka policja nabór do służby prowadzi przez cały rok. Więcej informacji o naborze TUTAJ.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P