Ducati, kawasaki, BMW. Policja rozbiła grupę przestępczą kradnącą motocykle

Ducati, kawasaki, BMW. Policja rozbiła grupę przestępczą kradnącą motocykle
Łowiccy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami drogich motocykli.  Mundurowi odzyskali sześć niemalże nowych, ekskluzywnych i rzadkich jednośladów wartych ponad ćwierć miliona złotych. Kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn narodowości polskiej i ukraińskiej.
Kradzież motocykli w Łowiczu
Wszystko zaczęło się od kradzieży 4 kwietnia. Z garażu na osiedlu Bratkowice w Łowiczu złodzieje skradli cztery prawie nowe i bardzo drogie motocykle: ducati, indian motocycle scout bobber, BMW oraz kawasaki. Łączna ich wartość to ponas 250 tys. zł. Działania kryminalnych doprowadziły ich do powiatu poddębickiego i konkretnych lokalizacji. Podczas przeszukania jednej z nich, w stodole policjanci znaleźli trzy z czterech skradzionych w Łowiczu motocykli. Pojazdy były przykryte plandeką i belkami słomy. Zatrzymany został pierwszy z paserów, który ukrył skradzione jednoślady. Tego dnia policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy brali bezpośredni udział w kradzieży motocykli. 17 kwietnia doszło do zatrzymania kolejnych trzech mężczyzn: dwóch włamywaczy i pasera. A policjanci odnaleźli czwarty, skradziony z garażu w Łowiczu motocykl. Jak się okazało złodzieje kradli jednoślady nie tylko w powiecie łowickim, śledczy zabezpieczyli kolejne dwa motocykle typu cross, skradzione wcześniej w innych regionach kraju.
Sprawa kradzieży jest rozwojowa
W sumie w tej sprawie kryminalni zatrzymali dotychczas sześciu mężczyzn. Odzyskali sześć skradzionych motocykli o łącznej wartości ponad ćwierć miliona złotych. Do tej pory zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech zatrzymanych: 31-latek oraz dwóch 43-latków z powiatu poddębickiego, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Trzech kolejnych zatrzymanych mężczyzn: 61 i 40 latek z powiatu poddębickiego oraz 23 letni obywatel Ukrainy usłyszało zarzuty paserstwa, za które grozi im kara 5 lat więzienia. Mężczyźni zostali objęci dozorem i mają orzeczony zakaz opuszczania kraju. Zdecydowana większość członków rozbitej grupy przestępczej jest dobrze znana policji. Byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawa jest jednak rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.