niedziela, 19 maja 2024

Urząd Miasta Łodzi poleca „j…ać biedę”. Tak promowana jest Karta Łodzianina

Udostępnij

Karta Łodzianina to ponad sto rabatów na korzystanie z miejskich atrakcji. Urząd Miasta Łodzi postanowił wypromować kartę z pomocą komika Rafała Paczesia i hasła, z którego komik słynie: „j…bać biedę”. Nie wszystkim internautom obserwującym oficjalne konto Urzędu Miasta Łodzi w mediach społecznościowych taka forma promocji przypadła do gustu.

Karta Łodzianina za złotówkę

Urząd Miasta Łodzi w marcu wprowadził system rabatów i bonusów dla osób, które posiadają Kartę Łodzianina. Posiadacze karty od 1 marca mogą korzystać nawet z 20-procentowych rabatów, m.in. w miejskich teatrach, na lodowiskach, basenach miejskich, Aquaparku Fala, Centrum nauki i Techniki EC 1 oraz ogrodzie zoologicznym.

Do projektu dołączyli także łódzcy restauratorzy i prywatne przedsiębiorstwa: kina, sklepy, firmy usługowe, korporacje taksówkarskie, obiekty sportowe i rekreacyjne oraz placówki medyczne.

Karta Łodzianina kosztuje symboliczną złotówkę. Po wypełnieniu specjalnego formularza otrzymują ją osoby, które rozliczają PIT w Łodzi, także emeryci i renciści oraz studenci łódzkich uczelni i zarejestrowani jako bezrobotni w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi, pełnoletni uczniowie szkół średnich, opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

„J…ać biedę” z Kartą Łodzianina

Urząd Miasta Łodzi postanowił do jej promocji wykorzystać wizerunek łódzkiego komika Rafała Paczesia. W mediach społecznościowych urzędnicy odpowiedzialni za promocję miasta umieścili film, w którym Rafał Pacześ kupuje bilet ze zniżką dzięki Karcie Łodzianina.

Kwestią sporną jest jednak użycie przez Rafała Paczesia hasła, którym posługuje się podczas swoich występów: j…ać biedę. Hasło zawiera wulgarne słowo, które wybrzmiewa w nagraniu podczas rozmowy Paczesia z osobą sprzedającą mu bilet.

Internautów podzieliła ta kwestia.

„Nie pierwszy to dowód i zapewne nie ostatni na to, że prowadzące ten profil orły marketingu mają łodzian za tępą rechoczącą tłuszczę.”

„Jak Rafała lubię to ciary żenady mam aż na piętach.”

„Ludzie więcej dystansu, będzie wam się lepiej oddychało. I … biedę!”

„Miało być śmiesznie a wyszło jak zawsze.”

Internautów oburzyło także to, że w nagraniu Rafał Pacześ nie ma założonej maseczki. Prezydent Łodzi i urzędnicy nie odnieśli się do pomysłu promowania Karty Łodzianina wulgarnym hasłem „j…ać biedę”.

Karta łodzianina

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości