wtorek, 21 maja 2024

Elektryczne hulajnogi w Łodzi. Ile za minutę?

Udostępnij

Hulajnogi_ldz (3)
Hulajnogi_ldz (1)
Hulajnogi_ldz (2)

Elektryczne hulajnogi w Łodzi będą dostępne od czwartku (25 kwietnia) – ogłosiła Hanna Zdanowska. System hulajnóg na minuty wprowadza łódzki startup – Volt Scooters. Wystarczy smartfon i aplikacja, z poziomu której użytkownik uruchamia i kończy jazdę.

Aby rozpocząć korzystanie z elektrycznych hulajnóg należy najpierw zainstalować aplikację w smartfonie i założyć konto w systemie. ZBIGNIEW ZABOROWSKI z Volt Scooters

Do końca tygodnia w Łodzi pojawi się około 100 elektrycznych hulajnóg, a wkrótce będzie ich 150. Każda rozpędza się do prędkości 21 km/h, ale ma też tryb wolniejszej jazdy. Aby wypożyczyć hulajnogę, trzeba zasilić konto aplikacji kwotą 25 zł. Wypożyczenie kosztuje dwa złote, a minuta jazdy – 50 groszy.

Hulajnogi elektryczne w Łodzi, w przeciwieństwie do miejskich rowerów, nie będą miały swoich stacji. Będzie można zostawić je w dowolnym miejscu w ścisłym centrum miasta. A ich ładowaniem zajmie się operator.

Korzystajmy z nich bezpiecznie. Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i bezpieczną jazdę, a przede wszystkim o zwracanie uwagi na pieszych. HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości