piątek, 14 czerwca 2024

Burza w Łodzi i regionie. IMGW wydał ostrzeżenie 2. stopnia

Udostępnij

Przez Polskę wschodnią i centralną będzie dziś przechodzić front burzowy. Burza w Łodzi i regionie prognozowane są od godzin południowych. Meteorolodzy z IMGW ostrzegają, że głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu. Alerty dla tych obszarów wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Burza w Łodzi 29 maja

Ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW obowiązują w środę od godziny 12 do 22. Obejmują  zachodnią część województw: podlaskiego i lubelskiego, wschodnią część województwa pomorskiego, centralną i wschodnią część kujawsko-pomorskiego, a także: łódzkie, mazowieckie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie.

Burza w łodzi 29 maja W województwie łódzkim ostrzeżenie drugiego stopnia nie obejmuje powiatów: sieradzkiego, wieluńskiego i wieruszowskiego. Burza w Łodzi i regionach objętych ostrzeżeniem może przynieść bardzo silne opady deszczu od 30 do 40 mm oraz porywy wiatru lokalnie do aż 90 km/h. W niektórych miejscach może spaść także grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego niebezpiecznego zjawiska oceniono na 80 procent.

RCB ostrzega przed burzami

Przed burzami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Mieszkańcy województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i podlaskiego otrzymali SMS o treści:

Uwaga! Dziś (29.05) prawdopodobne burze, ulewny deszcz i silny wiatr. Możliwe podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie.


Czytaj też: Susza rolnicza w Łódzkiem. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa ostrzega


Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które będą powodować duże straty materialne oraz mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia. Burza w Łodzi i regionie może w znacznym stopniu ograniczyć prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.

Pogoda w Łodzi i regionie 29 maja

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Prognozowana suma opadów podczas burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h.


W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Początkowo przelotne opady deszczu oraz zanikające burze, zwłaszcza na wschodzie. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna od 11 do 14°C, lokalnie 15°C. Wiatr słaby, początkowo także umiarkowany. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Pogoda w Łodzi i regionie 30 maja

W czwartek, 30 maja, czyli w Boże Ciało, pogoda nie będzie znacznie różnić się od tej w ostatnich dniach. Prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z gradem. Opady deszczu okresami o natężeniu ulewnym. Temperatura minimalna od 12 do 15°C. Temperatura maksymalna od 23 do 25°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.


Aktualne informacje dotyczące ostrzeżeń i sytuacji pogodowej w naszej specjalnej zakładce: PROGNOZA POGODY


 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Creative e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Nie czekaj na idealny moment do rozpoczęcia swojej przygody z marką suplementów diety.