wtorek, 21 maja 2024

Zwłoki noworodka wyłowione z szamba w Pabianicach

Udostępnij

Policjanci i prokuratura w Pabianicach wyjaśniają, jak doszło do śmierci noworodka, którego ciało wyłowiono ze zbiornika przydomowej toalety. Na razie oficjalnie nie wiadomo, czy matka jest odpowiedzialna za śmierć dziecka. Została przesłuchana, a przyczyny śmierci noworodka wyjaśni sekcja jego zwłok.

Zwłoki noworodka w Pabianicach

Policjanci dostali informację o pozaszpitalnym porodzie w centrum miasta. Weryfikując tę informację funkcjonariusze z pomocą strażaków oraz specjalistycznego wozu asenizacyjnego sprawdzili szambo wskazanej toalety.

Znaleziono tam zwłoki noworodka. Matka dziecka została przesłuchana. Decyzją prokuratora na tym etapie postępowania nikt nie został zatrzymany i nikt nie usłyszał zarzutów. Kluczowy dla sprawy będzie wynik sekcji zwłok zleconej przez prokuraturę.

Zwłoki dziecka zostały zabezpieczone na polecenie prokuratury. Zostanie przeprowadzona sądowo-lekarska sekcja zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci dziecka. asp. sztab.RADOSŁAW GWIS z KWP w Łodzi

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie doszło do samoistnego poronienia. Jednak to od wyników sekcji zależą dalsze czynności wobec matki dziecka.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości