Policjanci i prokuratura w Pabianicach wyjaśniają, jak doszło do śmierci noworodka, którego ciało wyłowiono ze zbiornika przydomowej toalety. Na razie oficjalnie nie wiadomo, czy matka jest odpowiedzialna za śmierć dziecka. Została przesłuchana, a przyczyny śmierci noworodka wyjaśni sekcja jego zwłok.

Zwłoki noworodka w Pabianicach

Policjanci dostali informację o pozaszpitalnym porodzie w centrum miasta. Weryfikując tę informację funkcjonariusze z pomocą strażaków oraz specjalistycznego wozu asenizacyjnego sprawdzili szambo wskazanej toalety.

Znaleziono tam zwłoki noworodka. Matka dziecka została przesłuchana. Decyzją prokuratora na tym etapie postępowania nikt nie został zatrzymany i nikt nie usłyszał zarzutów. Kluczowy dla sprawy będzie wynik sekcji zwłok zleconej przez prokuraturę.

Zwłoki dziecka zostały zabezpieczone na polecenie prokuratury. Zostanie przeprowadzona sądowo-lekarska sekcja zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci dziecka. asp. sztab.RADOSŁAW GWIS z KWP w Łodzi

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie doszło do samoistnego poronienia. Jednak to od wyników sekcji zależą dalsze czynności wobec matki dziecka.