czwartek, 18 kwietnia 2024

Zniżka w ŁKA. Studenci i uczniowie pojadą za darmo

Udostępnij

Studenci i uczniowie będą mogli podróżować pociągiem za darmo. To zniżka w ŁKA, którą zapowiedział samorząd województwa łódzkiego. Bilet zero złotych dla uczniów i studentów do 26 roku życia to – jak zapowiada marszałek województwa łódzkiego – wyjście naprzeciw potrzebom osób młodych, najbardziej aktywnych, a często nie mających swojego samochodu, czyli innego środka komunikacji.

W ten sposób chcemy zapewnić im możliwość łatwiejszego przemieszczania się po naszym województwie. Przejazd autobusem czy pociągiem np. do stolicy województwa, umożliwia im naukę, rozwój i realizację pasji – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

Zniżka w ŁKA – od kiedy?

Nowy bilet będzie obowiązywał od 1 lipca. W tym momencie trwa przygotowanie szczegółów oferty. Zniżka w ŁKA dla uczniów i studentów w Łódzkiem to tylko część tegorocznych planów spółki. Po grudniowej korekcie rozkładu jazdy pociągi ŁKA – na początek w weekendy – będą jeszcze w tym roku dowozić pasażerów do Częstochowy i Kielc. Więcej ma być także połączeń Kolejowej Komunikacji Autobusowej.

Budowa S12 w Łódzkiem. GDDKiA wybrała wykonawcę. Kiedy rozpoczną się prace?

Po otwarciu wiaduktu w Bedoniu, autobusy KKA będą dowozić na tamtejszą stację kolejową mieszkańców: Brzezin, Woli Rakowej i Bukowca, ale na 2024 rok zaplanowane jest utworzenie kolejnych 6 linii tzw. „ostatniej mili”.

Na tych liniach mieszkańców Łódzkiego będą wozić nowe busy przekazane przez spółkę CPK. Umowa obejmuje dostawę 14 pojazdów, a na początek na zaplecze techniczne ŁKA trafiło sześć mercedesów z 22 miejscami siedzącymi każdy.

WORD w Kutnie w budowie. Egzaminy na prawo jazdy „jeszcze w tym roku”

Komentarze Facebook

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości