wtorek, 16 lipca 2024

WORD w Kutnie w budowie. Egzaminy na prawo jazdy „jeszcze w tym roku”

Udostępnij

Rozpoczęła się budowa nowej placówki, w której będą przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy w województwie łódzkim. WORD w Kutnie ma być gotowy jeszcze w tym roku – zapewnia samorząd województwa łódzkiego, który jest inicjatorem inwestycji.

Remont Legionów w Łodzi dobiega końca. Miasto zaprasza na społeczny odbiór inwestycji

WORD w Kutnie w budowie

Mieszkańcy tej części województwa łódzkiego od lat na egzaminy uprawniające do prowadzenia pojazdów musieli jeździć do Sieradza, Skierniewic lub Łodzi. Niektórzy wybierali ośrodki poza granicami Łódzkiego, na przykład w Płocku, a to rodziło dodatkowe koszty. Ta sytuacja ma zmienić się jeszcze w tym roku – tak przynajmniej zapowiada samorząd województwa łódzkiego. Wbito symboliczną pierwszą łopatę pod budowę WORD w Kutnie.

Przez wiele lat nie było nikogo, kto odpowiedziałby na oczekiwania mieszkańców. Dziś z radością i satysfakcją informujemy, że już w tym roku zostaną tutaj przeprowadzone pierwsze egzaminy na prawo jazdy – zapewniał podczas konferencji prasowej w Kutnie marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Word w kutnie 2

WORD w Kutnie jest budowany na działce, którą samorządowi województwa przekazał samorząd powiatu kutnowskiego. Działka zlokalizowana jest przy ulicy Szpitalnej, w sąsiedztwie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Wykonawca wybuduje na niej siedzibę filii łódzkiego WORD-u z częścią edukacyjno-egzaminacyjną, garażami i placem manewrowym.

WORD egzaminuje, ale nie tylko. Tutaj w Kutnie będziemy szkolić nowych kursantów, instruktorów, egzaminatorów. Będą się tutaj odbywały również szkolenia związane z reedukacją i podnoszeniem kwalifikacji kierowców zawodowych – mówi Piotr Romek, dyrektor WORD w Łodzi.

Wartość inwestycji to około 5,75 mln zł. Większość tej kwoty – 3,75 mln – to wkład własny samorządu województwa łódzkiego, a 2 mln to wsparcie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. WORD w Kutnie ma powstać do końca listopada tego roku.

Kamery Red Light w Łodzi. Gdzie działają? Gdzie będą włączone? Sypią się mandaty…

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P