wtorek, 21 maja 2024

Zelów doczekał się swojego ambulansu. Wyremontowano też budynek, gdzie przebywa Zespół Ratownictwa Medycznego

Udostępnij

Historyczny pierwszy ambulans od początku maja stacjonuje w Zelowie

Od nieco ponad tygodnia mieszkańcy gminy Zelów mogą cieszyć się z ambulansu, który stacjonuje w Zelowie przy ul. Żeromskiego 21. Ten długo wyczekiwany moment był możliwy dzięki staraniom burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka i posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorza Lorka.

– To bardzo ważny moment dla nasz wszystkich. Stacjonowanie ZRM w naszym mieście z pewnością podniesie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Zelów ~ Tomasz Jachymek, burmistrz Zelowa

https://www.facebook.com/gminazelow/posts/3953571324762975

Medycy, którzy będą poruszać się nowym ambulansem, w trakcie pełnienia służby będą mogli korzystać ze świeżo wyremontowanych pomieszczeń na parterze budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Na miejscu znajduje się umywalka, WC, natrysk, szatnie, pomieszczenie socjalne oraz miejsce bytowo-noclegowe. Ponadto utworzono oddzielne wejście od frontu budynku oraz wydzielono miejsce dla karetki pogotowia ratunkowego, która na parkingu będzie miała zapewnioną możliwość podpięcia do sieci energetycznej o mocy 230V.

Już dwa dni po przyjeździe nowego ambulansu do Zelowa na miejscu pojawił się poseł Lorek i burmistrz Jachymek, którzy rozmawiali z pełniącymi służbę ratownikami medycznymi. Dowiedzieli się, oni że ambulans odnotował już kilka wyjazdów, a także spotkali się z przedstawicielami mediów. Podziękowano także medykom za pracę na rzecz ochrony zdrowia i życia wszystkich mieszkańców całego regionu.

Remont pomieszczeń w budynku SPZOZ w Zelowie kosztował gminę 80 tysięcy złotych.

https://www.facebook.com/gminazelow/posts/3959910754129032

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości