czwartek, 20 czerwca 2024

Gruntowny remont i przebudowa żłobka „Jaś i Małgosia”. W placówce powstanie nowy oddział

Udostępnij

Miejski żłobek „Jaś i Małgosia” tymczasowo przeniesiony na ul. Sienkiewicza

Żłobek „Jaś i Małgosia” znajdujący się na osiedlu 1 Maja w Bełchatowie czeka gruntowna przebudowa i remont. To będzie pierwsza taka modernizacja w 43-letniej historii najstarszej tego rodzaju placówki, którą prowadzi bełchatowski magistrat.

– Modernizacja „Jasia i Małgosi” to długo wyczekiwana i potrzebna inwestycja. Dzięki niej znacznie poprawią się warunki pobytu w naszej placówce i, co równie ważne, ze żłobka od stycznia przyszłego roku będzie mogło skorzystać więcej dzieci. Cieszę się, że zdobyliśmy na to zadanie środki zewnętrzne, co umożliwi przeprowadzenie remontu w tak szerokim zakresie ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Cała przebudowa i remont potrwa aż kilka miesięcy, ale wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, który w Urzędzie Miasta Bełchatowa odpowiada za oświatę i sprawy społeczne zapewnia, że w tym czasie rodzice nie muszą się martwić, ponieważ dzieci należące do tej placówki będą miały zapewnioną opiekę. Na czas wykonywania prac żłobek „Jaś i Małgosia” będzie funkcjonował w budynku przy ul. Sienkiewicza w Bełchatowie.

– Zależało nam, aby cała placówka była w jednym miejscu. Udało się. To nowy obiekt, który był budowany właśnie z przeznaczeniem pod żłobek i przedszkole ~ Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa

Dzieci w nowym miejscu znajdują się już od kilku dni, a dyrektor placówki Anna Majchrzak zapewnia, że wszystko było tak zorganizowane, aby najmłodsi nie odczuli tej zmiany. Wszystkie potrzebne rzeczy zabrano w nowe miejsce, a na co dzień nieużywane materiały zostały zachowane w magazynie.

Jeśli chodzi o posiłki, to w tymczasowym miejscu nie będą one przygotowywane na miejscu, co nie jest zdaniem pracowników najlepszym rozwiązaniem.

– Czasowo będziemy korzystać z cateringu. Nasza tradycyjna kuchnia zostaje zawieszona. Nie ukrywam, że jest to dla nas i rodziców największe zmartwienie. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, aby nowe wyżywienie nie odbiegało normą od tego, które przygotowywane było dotąd. Jednocześnie dziękuję wszystkim rodzicom za zrozumienie i aprobatę do wszystkich zmian, jakie czekają nas na czas remontu ~ Anna Majchrzak, dyrektor żłobka „Jaś i Małgosia” w Bełchatowie

W budynku na os. 1 Maja przebudowie podlegać będzie instalacja wodociągowa, elektryczna i teletechniczna. Wymieniona zostanie też podłoga, a gruntowny remont przejdą łazienki, w których pojawi się nowa terakota, armatura i glazura. Jak wymienia wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz odpowiadający za inwestycję przebudowane i zmodyfikowane na nową salę zostanie pomieszczenie, gdzie wcześniej znajdowała się pralna, a także modernizacji zostanie poddana szatnia i pomieszczenie kuchni podręcznej, czyli tzw. rozdzielni. Wykonane zostaną także drobne prace takie jak: malowanie, zakup mebli, zabawek i materiałów dydaktycznych.

– Wszystko będzie w przyjaznych dla dzieci barwach. Będziemy robić wszystko, aby remont przeprowadzić sprawnie. Tak, by dzieci jak najszybciej mogły wrócić do budynku przy os. 1 Maja. Szacujemy, że wszystkie roboty potrwają minimum siedem miesięcy. Inwestycja powinna być gotowa do końca roku ~ Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa

Koszt remontu i przebudowy żłobka „Jaś i Małgosia” wyniesie około 2,2 miliona złotych. Wykonawcą jest bełchatowska firma Sanel, która już podpisała się pod umową i niebawem rozpocznie pierwsze roboty. Bełchatowski magistrat na tę inwestycję pozyskał dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a także otrzyma wsparcie finansowe z rządowego programu „Maluch +”.

Godne uwagi jest to, że po wykonaniu wszystkich prac miejski żłobek „Jaś i Małgosia” zwiększy się z 75 na 90 miejsc. Miasto zdecydowało się na utworzenie dodatkowego oddziału po tym jak przy naborach powstaje lista rezerwowych chętnych.

Co ważne remont nie przeszkadza w naborze. Do końca maja tradycyjnie zbierane są deklaracje tylko i wyłącznie od rodziców, którzy już posłali swoje pociechy do placówki i chcą, aby kontynuowały tę przygodę. Z kolei rekrutacja dla nowych dzieci odbędzie się nieco później.

– Wiemy, że dla niektórych rodziców może być to utrudnienie. Robimy jednak wszystko, aby rekrutację ogłosić możliwie jak najszybciej. Zakładamy, że będzie to trzeci lub czwarty kwartał roku. Tak, aby nowe grupy uruchomić już od stycznia. Rodziców, którzy zgłaszają się do naszej placówki, od razu informujemy, że nowe grupy ruszą właśnie na początku 2022 roku ~ Anna Majchrzak, dyrektor żłobka „Jaś i Małgosia” w Bełchatowie

Więcej informacji o naborze można będzie znaleźć TUTAJ.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Et mi proin facilisis odio id a et ut id nulla vitae turpis vel nec in amet, amet, nullam id consequat aliquam sed fringilla. Content calendar creation. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.