środa, 22 maja 2024

Zatrzymano sprawcę kradzieży perfum sprzed ponad pół roku. 27-letni mężczyzna spędzi za kratkami kilka lat

Udostępnij

Dokonał kradzieży w drogerii ponad pół roku temu. Teraz grozi mu surowa kara pozbawienia wolności

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie wyjaśnili sprawę kradzieży sprzed kilku miesięcy. Dokładnie w listopadzie 2020 roku w jednej z bełchatowskich drogerii miała miejsce kradzież. Mundurowi zostali o niej powiadomieni pod koniec ubiegłego roku.

Według zeznań zgłaszającego złodziej ukradł perfumy o wartości ponad 800 złotych. Robił to kilka razy, nie zwracając na siebie uwagi pracowników, co zarejestrowały sklepowe kamery. Mężczyzna skradziony towar wynosił w plecaku.

Bełchatowscy policjanci przeanalizowali zapisy z monitoringu i wytypowali, że jest to 27-latek, który jest im dobrze znany z wcześniejszych procederów przestępczych takich jak np. rozbój. W toku śledztwa wyszło na jaw, że bełchatowianin ma na koncie jeszcze kilka innych kradzieży w sklepach.

27-latek ukrywał się przed funkcjonariuszami policji i nie przebywał w miejscu zamieszkania, które było kontrolowane. Co ważne mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Złodziej został zatrzymany we wtorek, 11 maja. Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Bełchatowie ruszyli w pogoń za podejrzewanym, ponieważ ten na widok nieoznakowanych stróżów prawa podjął ucieczkę.

Policjanci dorwali przestępcę, który był agresywny i nie chciał współpracować, stawiając opór. Mężczyznę przewieziono do celi aresztu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży perfum. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale z racji działania w warunkach recydywy grozi mu jeszcze surowszy wymiar kary. Ponadto za pozostałe kradzieże 27-letni bełchatowianin został już skazany na ponad 2 lata więzienia.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości