czwartek, 23 maja 2024

Włamywacze, którzy ukradli kosę spalinową i butlę gazową zostali szybko namierzeni przez bełchatowskich policjantów

Udostępnij

Zarzut nawet do 10 lat pozbawienia wolności mogą usłyszeć włamywacze, którzy w nocy z niedzieli, 18 kwietnia na poniedziałek, 19 kwietnia dostali się na posesję, gdzie z garażu ukradli kosę spalinową i butlę gazową. Dwaj mężczyźni w wieku 23 i 35 lat zostali bardzo szybko zatrzymani w centrum miasta przez policjantów, którzy kilka godzin wcześniej otrzymali zgłoszenie od jednej z bełchatowianek.

Włamywacze chcieli zarobić sprzedając skradzione przedmioty

Do budynku Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie w poniedziałek, 19 kwietnia zgłosiła się starsza kobieta, która poinformowała mundurowych, że w nocy na terenie jej posesji pojawiły się nieznajome osoby, które włamały się do garażu. Zgłaszająca oznajmiła, że skradziono kosę spalinową i butlę gazową, a straty oszacowała na 500 złotych.

Policjanci udali się na miejsce zdarzenia, gdzie według starszej kobiety grasowali włamywacze. Dokonano tam oględzin i zabezpieczono kryminalistyczne ślady, a do sprawy włączył się sam wydział kryminalny, który mając dobre rozeznanie w środowisku przestępczym, natychmiast wytypował potencjalnych sprawców, którzy znaleźli się na celowniku mundurowych.

Skuteczność mundurowych nie zawiodła, bo włamywacze zostali bardzo szybko namierzeni. Pierwszy z nich, 23-latek znany policjantom z wcześniejszych zajść został zatrzymany wraz z 35-letnim kolegą w centrum Bełchatowa. Mężczyźni jak gdyby nigdy nic nieśli kosę spalinową, która pod osłoną nocy została skradziona z garażu na jednej z posesji. Włamywacze zostali zatrzymani przez mundurowych.

Obaj mężczyźni w trakcie zeznań przyznali się do kradzieży, tłumacząc, że chcieli sprzedać kosę, aby móc zarobić pieniądze.

Policjantom udało się także odzyskać butlę gazową, która została znaleziona w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 23-letniego bełchatowianina.

Włamywacze usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Pijana kobieta za kierownicą zatrzymana. Miała 2,5 promila alkoholu w organizmie

Złodziej artykułów spożywczych i drogich alkoholi zatrzymany przez bełchatowską policję

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości