czwartek, 23 maja 2024

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF w Bełchatowie ogłosiła konkurs fotograficzny dla szkół

Udostępnij

Szkolna biblioteka jednej z bełchatowskich placówek organizuje międzyszkolny konkurs fotograficzny pn. „Sleeveface – czyli ubierz się w książkę”. Swoje dzieła można przesyłać na podany poniżej adres e-mail do piątku, 21 maja. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Biblioteka SP nr 13 zachęca do udziału w ciekawym konkursie

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich był obchodzony 23 kwietnia. Z tej okazji biblioteka Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF w Bełchatowie organizuje międzyszkolny konkurs fotograficzny pn. „Sleeveface – czyli ubierz się w książkę”, który ma zachęcić młodzież do czytania.

Koordynatorami konkursu, który jest skierowany do uczniów klas IV-VIII bełchatowskich szkół podstawowych, są nauczyciele-bibliotekarze. Prace będą oceniane przez powołane do tego jury w dwóch kategoriach wiekowych uczniów z klas IV-VI oraz VII-VIII. Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział?

Konkurs pn. „Sleeveface – czyli ubierz się w książkę” polega na zrobieniu zdjęcia, które będzie przedstawiać osobę z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Efektem ma być złudzenie przedstawiające kreatywne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Do zdjęcia trzeba zapozować tak, aby poza była elementem okładki, który „wychodzi” poza papier.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1392529881083360&id=358961304440228

Bibliotekarze chcą, aby wykonane fotografie były oryginalne i interesujące. Ponadto okładki mogą być ozdobione tematycznym rekwizytem, strojem lub aranżacją przestrzeni. Kreatywność i twórczość będzie z pewnością doceniona, a organizatorom zależy na zareklamowaniu książki, które uczniowie lubią i czytają. To pewnego rodzaju sposób na popularyzację czytelnictwa i szkolnej biblioteki.

Cele konkursu to:

  • popularyzacja czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób,
  • promocja bibliotek szkolnych w środowisku lokalnym,
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
  • rozwijanie zainteresowań i pasji fotograficznych,
  • zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczej aktywności,
  • rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów,
  • upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki,
  • zachęcenie uczniów do czytania oraz korzystania z zasobów bibliotek.

Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę, a każda szkoła może zgłosić maksymalnie 10 prac konkursowych (po 5 w każdej kategorii wiekowej). Wykonane prace muszą być oryginalne i nienagrodzone już w innych konkursach. Prace, które nie spełnią zasad regulaminu, nie będą kwalifikowane do konkursu.

Konkurs potrwa do piątku, 21 maja 2021 roku. Wykonane prace w formacie JPG lub PDF wraz z kartą zgłoszenia uczestnika konkursu oraz oświadczeniem trzeba przesłać również do tego dnia na adres e-mail: bibliotekasp13@interia.pl

Na laureatów czekają nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników nastąpi po 28 maja 2021 roku. Fotografie, które zostaną nagrodzone, będą opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF w Bełchatowie oraz na facebook’owym profili placówki – TUTAJ.

Przeczytaj także:

Miasto Bełchatów zachęca do udziału w konkursie organizowanym dla dzieci oraz przez MON

Dostęp do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie ułatwi (Retro)Książkomat

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości