środa, 22 maja 2024

W odmienionej formie wraca „Bitwa Regionów”. Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłaszać swoje kandydatury

Udostępnij

„Bitwa Regionów”, czyli szósta edycja konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich przed nami. Ruszyły zgłoszenia do tegorocznych zmagań, w których trakcie będzie oceniany pomysł na wykonanie regionalnych potraw oraz ich prezentacja w formie filmu wideo. Zgłoszenia są prowadzone do 30 czerwca 2021 roku, a w puli nagród znajduje się 35 tys. złotych.

Kulinarna potyczka pn. „Bitwa Regionów” rozpoczęta

Konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich pn. „Bitwa Regionów” wraca w odmienionej przez pandemię COVID-19 formie. Przypomnijmy, że organizacja tej rywalizacji była w ostatnich miesiącach niemożliwa właśnie z powodu koronawirusa.

Teraz kulinarne zmagania będą toczyć się przed kamerą. W 6. edycji konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich pn. „Bitwa Regionów” jury oceni pomysł na potrawę regionalną, ale też prezentację wykonaną w formie maksymalnie 120-sekundowego filmu wideo.

Pomysł na organizację tego konkursu powstał z miłości do polskiej kuchni regionalnej, rodzimego folkloru i promocji polskiej żywności, a co za tym idzie szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów” ~ Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi

W poprzednich latach „Bitwa Regionów” cieszyła się dużą popularnością, a w 2019 roku w konkursie kulinarnym udział wzięło nawet 800 kół gospodyń wiejskich z całej Polski. Wówczas najlepsze danie regionalne przygotowały gospodynie z Gorzykowa w województwie wielkopolskim. Były to nadziane rolady z kaczki podane z gołąbkami z modrej kapusty.

https://www.youtube.com/watch?v=9mNtaID7zX0

Zgłoszenia do tegorocznego konkursu kulinarnego prowadzone są do środy, 30 czerwca 2021 roku. Udział mogą brać maksymalnie trzyosobowe reprezentacje, a prace konkursowe należy wysyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej „Bitwy Regionów”. Wszelkie pytania można kierować również telefonicznie pod numerami: 608-704-277 lub (042) 636-53-26. Warto też zapoznać się z regulaminem.

Zwycięzców konkursu organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi poznamy podczas wielkiego finału, który odbędzie się jesienią 2021 roku. Tegoroczna pula nagród wynosi ponad 35 tys. złotych.

Bitwa regionow

Przeczytaj także:

Powstała internetowa grupa „Bełchatowscy seniorzy”, która zintegruje w sieci osoby starsze

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w bełchatowskim SOSW (ZDJĘCIA)

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości