„Bitwa Regionów”, czyli szósta edycja konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich przed nami. Ruszyły zgłoszenia do tegorocznych zmagań, w których trakcie będzie oceniany pomysł na wykonanie regionalnych potraw oraz ich prezentacja w formie filmu wideo. Zgłoszenia są prowadzone do 30 czerwca 2021 roku, a w puli nagród znajduje się 35 tys. złotych.

Kulinarna potyczka pn. „Bitwa Regionów” rozpoczęta

Konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich pn. „Bitwa Regionów” wraca w odmienionej przez pandemię COVID-19 formie. Przypomnijmy, że organizacja tej rywalizacji była w ostatnich miesiącach niemożliwa właśnie z powodu koronawirusa.

Teraz kulinarne zmagania będą toczyć się przed kamerą. W 6. edycji konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich pn. „Bitwa Regionów” jury oceni pomysł na potrawę regionalną, ale też prezentację wykonaną w formie maksymalnie 120-sekundowego filmu wideo.

Pomysł na organizację tego konkursu powstał z miłości do polskiej kuchni regionalnej, rodzimego folkloru i promocji polskiej żywności, a co za tym idzie szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów” ~ Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi

W poprzednich latach „Bitwa Regionów” cieszyła się dużą popularnością, a w 2019 roku w konkursie kulinarnym udział wzięło nawet 800 kół gospodyń wiejskich z całej Polski. Wówczas najlepsze danie regionalne przygotowały gospodynie z Gorzykowa w województwie wielkopolskim. Były to nadziane rolady z kaczki podane z gołąbkami z modrej kapusty.

Zgłoszenia do tegorocznego konkursu kulinarnego prowadzone są do środy, 30 czerwca 2021 roku. Udział mogą brać maksymalnie trzyosobowe reprezentacje, a prace konkursowe należy wysyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej „Bitwy Regionów”. Wszelkie pytania można kierować również telefonicznie pod numerami: 608-704-277 lub (042) 636-53-26. Warto też zapoznać się z regulaminem.

Zwycięzców konkursu organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi poznamy podczas wielkiego finału, który odbędzie się jesienią 2021 roku. Tegoroczna pula nagród wynosi ponad 35 tys. złotych.

Przeczytaj także:

Powstała internetowa grupa „Bełchatowscy seniorzy”, która zintegruje w sieci osoby starsze

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w bełchatowskim SOSW (ZDJĘCIA)